Huawei matepad Pro Windows yüklemek

İlkcanATIŞ

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar.

Huawei matepad Pro sahibiyim. Tabletin kullanımı çok basit ve pratik ancak Google kısıtlamasından dolayı hiçbir işime yarayacak programa erişim sağlayamıyorum. Bu yüzden Android olan bu tableti Windows 10'a çevirip işlerimi halledebileceğim şekilde kullanmak istiyorum. Ancak yabancı kaynaklar dahil hiçbir yerde doğru dürüst ne yapılacağını bulamadım. Technopat Sosyal'de de Android tablete Windows kurulumu ile ilgili konu açılmış fakat anlaşılan bir çözüm bulunamamış. Windows 10'un ARM tabanlı işlemcilerde çalışabileceği konusu var ortada ama orada da tam bir belirti yok. En başta @Recep Baltaş ve @Ali Güngör olmak üzere bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar arıyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Cihaz özellikleri: Kirin 990 ARM tabanlı işlemcisi 6 GB RAM kapasitesi ve 128 GB disk boyut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 does not have the necessary hardware support, and Huawei devices no longer allow replacement of the system software. So even if someone could hack together a version of Windows for ARM that would sort of work, the tablet would refuse to install or boot it.

Pek araştırmamışsınız sanırım... Çevirisi;

Windows 10'un bu tür donanım için desteği yok ve artık Huawei cihazları işletim sistemini değiştirmeye izin vermiyor. Yani birileri Windows for ARM'ı bir şekilde düzenleyip Matepad pro için uygun hale getirmiş olsaydı bile cihaz bunu yüklemeyi ve açmayı reddederdi.

@tunasahinn Androidi desktop kullanımına çok uygun bulmuyorum. Satın alırken google servislerinin eksikliğini bu kadar hissedeceğimi düşünmemiştim. Google servisleri bile olsa işim dolayısıyla windowsun çeşitliliğini bulamadım @Khajz Bunu xda developerda gördüm ama standart üyenin yazdığı bir yorum olduğu için soru işareti oldu kafamda sanırım windows 11 bu sorunu çözebilir diye umuyorum.

Harmony'i bekleyin, müthiş bir desktop kullanımı sunacak. Dediğim mağazadan uygulamaları indirin, veya GSPace uygulamasını kullanın şimdilik.

Ne gibi eksiklik?
Eski Cihazda 2gb ram var
16 uygulama açık çoğu Google 1.3-1.5 GB ram kullanıyor
Google olmadan da olur diye düşünüyorum..
Direk APK kurulmuyor mu?

Örnek oyun yada uygulama kendi mağazası var
Alternatif mağaza var
Google girip direk APK yazıp bulmak var

Harmony Os 3 ile daha stabil iyi olacaktır

Geri
Yukarı