Çözüldü Huawei MateView GT 27 HDR nasıl aktifleştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eliva

Picopat
Daha fazla  
Monitör
HUAWEİ MATEVİEW GT 27
Merhaba. Cihaz bugün elime ulaştı. DP kablosu ile bağlı. Bilgi kısmında HDR off yazıyor. Nasıl aktifleştirebilirim? Ve önerdiğiniz ayar vs var mı? Monitör hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Renkleri çok hoşuma gitti. Hem oyun oynayan hem fotoğraf çeken, düzenleme yapan biriyim. Gerçekten tatmin edici benim için. 2K olması zaten ayrı bir güzellik. Kutu içinden Type-C kablo, adaptör ve DP kablosu çıkıyor. Kablo kısa diyecektim tam ama bunun kısa olmadığını, eski monitörümün kablosunun uzun olduğunu fark ettim. Telefon şarj kablosu gibi aynı ama uzunluğu yeterli bence, 1.5m var. Rahatsız edici görüntü oluşturmuyor ince bir kablo. Yüzey kalitesi olarak gerçekten güzel ve fotoğraflarda ayakları kötü gözüküyor hoşuma gitmemişti ama gözümle görünce kalitesi çok iyi ve gerçekten güzel duruyormuş. Ekranı hassas gibi geldi dokununca direkt ışık vuruyor ama büyük mesele değil. Diğer 2K monitörlerde nasıl bilmiyorum ama eski monitörüm (Gamepower 27" gPR27C1MS144) kadar ekranı hassas değil onu diyebilirim. Yükseklik ayarı tatmin edici. Aşağı, yukarı eğimi gerçekten yeterli ama sağ, sol eğimi yok. Kullanması keyifli bir monitör. Oyun oynayınca durumda neler değişecek bir bakarım, ekleme yaparım. İyi günler dilerim.

Çözüm
Çift ekran kullandığını düşünerek ve ayarlardan açamadığı varsayarak öyle dedim :D bilgi dediğin ilk attığım resimdeki yer sanırım yeni anladım. 2. Resimdeki yerden HDR açabilirsin. HDR kullan butonu var.
Çift ekran kullandığını düşünerek ve ayarlardan açamadığı varsayarak öyle dedim :D bilgi dediğin ilk attığım resimdeki yer sanırım yeni anladım. 2. Resimdeki yerden HDR açabilirsin. HDR kullan butonu var.

Dosya Ekleri

• IMG_20220520_173952.jpg
    IMG_20220520_173952.jpg
    149,5 KB · Görüntüleme: 99
  • IMG_20220520_174221.jpg
    IMG_20220520_174221.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 97
Çözüm
Yok yok tek ekran. Ben HDR Monitörden açılıyor diye düşünüyorum şu an çok bozuldum 😃

Geri
Yukarı