Çözüldü Huawei P Smart 2019 yeniden başlatma sonrası açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
14
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Daha fazla  
Meslek
What am I? - I do not know...
Babamla telefonda konuştuktan sonra telefonu yeniden başlatayım dedim, keşke başlatmaz olaydım. Tepki bile vermeden telefon hepten gitti, şarja takıyorum şarj ışığı yanmıyor. Bütün tuşlara tek tek bastım ama ekran bir türlü de gelmiyor. Bi' çaresi var mıdır yoksa telefon tamamen hurda mı olmuştur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu yine deneme-yanılma ile çözdüm. Sistemsel sorun varmış, donanımsal bir şey olduğunu henüz gözlemlemedim.

Çözüm yolum:
Telefon şarj olmamasına rağmen taktım, ardından güç + ses açma tuşuna 2 dakika basılıp tutup yarım saat bıraktım. Ardından tekrar güç + ses açma tuşuna 30 saniye basılı tuttum ve kendine geldi.

Android telefonlar gerçekten çileden farksız olmaya başladı, bir daha bulaşmam zaten iyi ders oluyor bunlar.
Sorunu yine deneme-yanılma ile çözdüm. Sistemsel sorun varmış, donanımsal bir şey olduğunu henüz gözlemlemedim.

Çözüm yolum:
Telefon şarj olmamasına rağmen taktım, ardından güç + ses açma tuşuna 2 dakika basılıp tutup yarım saat bıraktım. Ardından tekrar güç + ses açma tuşuna 30 saniye basılı tuttum ve kendine geldi.

Android telefonlar gerçekten çileden farksız olmaya başladı, bir daha bulaşmam zaten iyi ders oluyor bunlar.

Çözüm
@e.n.e.s

Olay Android'i savunanların bile tam çözüm sunamaması. Ben diğer ürünlerin mükemmel olduğunu savunmuyorum ayrıca. Gördüğüm ve deneyimlediğim şekilde konuşuyorum. Telefon şu anda açılmıyor, tanıdığım tamirciye verdim bakalım ne sorunu çıkacak... Gider ayak önemli korumalarımı da sakladığım telefonum giderse işim bitti demektir...

Android telefonlar diye söyleyince çok geniş bir cihaz kitlesinden bahsetmiş oldun, o yüzden demiştim.

Birçok markayı deneyimledim diye demiştim, o şekilde genelleme yapmak istemedim tabii ki ama kullandığım Android cihazlar demek daha doğru olur.

Çözüm yolum:

Android telefonların tümünü kapsamak çok yanlış. Biz ailecek yıllardır oppo kullandık. Hiç sorunlarını görmedik. Bende de bu sorun olmuştu. Realme C25s'te iken. Realme sitesinde bu çözümi sunmuş. Ben bu çözümü uygulayıp çözmüştüm. 2 gün önce Oppo A74'e geçtim.

Çözüm yolum:

Bu akşam başıma geldi bu olay senin çözdüğün gibi yapmama rağmen tepki yok, başka nasıl çözebilirim. Şarja takınca ışık da yanmıyor!

Geri
Yukarı