Huawei P40 Lite camera 2 API etkinleştirmek için root atılırsa garantiden çıkar mı?

FotocuReis

Femtopat
Daha fazla  
Kullandığım telefon Huawei P40 Lite, ben bu telefonu yakın zamanda RAW çekebilme düşüncesiyle almistim fakat RAW formatına erişim saglayamiyorum çünkü System ayarlarından camera2 API etkin değil anladığım kadarıyla. Bunu etkinlestirmek istiyorum ve etkinlestirmek için root gerekli. Hem telefonu yeni aldığım için hem de telefonda camera2 apiyi etkinleştirsem bile RAW çekim yapıp yapamayacağımı bilmediğim için root atmak istemiyorum. Hadi diyelim camera2 API desteğini etkinleştirdim ve RAW çekim yapabiliyorum, Samsung'larda olduğu gibi ya sayaç varsa ve bu sayaç sayesinde rootu kaldırsam bile root attığımı anlayıp garantiye almazlarsa telefonu.
Arkadaşlar size 2 sorum olacak:
1. camera2 API desteği aktif olmadığı için mi RAW çekim yapamıyorum? (Camera bilgilerimi fotoğraf olarak atacağım.)
2. root attım diyelim ve garantiye yollamam gerek, telefonun içinden rootu kaldırıp içindeki roots ait bütün dosyaları silersem yine de anlar milar? (ROM yöntemi ile kesin çözüm var ama sayaç varsa ROM attığımı da anlarlar)

Şu an bana tam yardımcı olabilecek birini bulabileceğimi hiç zannetmiyorum ama yine de bi' deneyelim.
Var mı yardım da bulunabilecek bir uzman?
Yok mu bi' uzman?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201011_205809_com.airbeat.device.inspector.jpg
    Screenshot_20201011_205809_com.airbeat.device.inspector.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:

Geri
Yukarı