Huawei P9 Lite vs Huawei P Smart

mikewazowski

Hectopat
Huawei P9 Lite ile P Smart arasında kaldım. Şimdi aslında bakacak olursak P Smart daha yeni. Fakat P Smart için bütçem (en fazla 750 TL) yetmiyor ve yaşadığım yerde bu fiyata bulamadım. Arasındaki farklar nedir?

P Smart 2019 modelinden bahsetmiyorsun sanırsam, ilk çıkan P Smart modelinden bahsediyorsun ona göre yorum yapacağım.

Ekran olarak P Smart daha iyi. CPU olarakta P Smart daha iyi. İki modelin GPU'su aynı ama. Dahili hafıza olarak P Smart daha avantajlı.

İki cihazın oyun deneyimi benzer, hatta P9 Lite modelinin ekran çözünürlüğü biraz daha düşük olduğu çok az önde olabilir. P Smart daha güncel bu modele göre.

Ön kameraları benzer duruyor, arka kameralardaki durum nasıl bilemiyorum, bir karşılaştırma bulamadım. Sadece diyafram değerine bakarak P9 Lite daha iyi diyemem. Her ikisinin kamerasının yeterli olmadığı bir gerçek, bunu bilerek alıyorsun zaten.

P Smart 2019 modelinden bahsetmiyorsun sanırsam, ilk çıkan P Smart modelinden bahsediyorsun ona göre yorum yapacağım.

Ekran olarak P Smart daha iyi. CPU olarakta P Smart daha iyi. İki modelin GPU'su aynı ama. Dahili hafıza olarak P Smart daha avantajlı.

İki cihazın oyun deneyimi benzer, hatta P9 Lite modelinin ekran çözünürlüğü biraz daha düşük olduğu çok az önde olabilir. P Smart daha güncel bu modele göre.

Ön kameraları benzer duruyor, arka kameralardaki durum nasıl bilemiyorum, bir karşılaştırma bulamadım. Sadece diyafram değerine bakarak P9 Lite daha iyi diyemem. Her ikisinin kamerasının yeterli olmadığı bir gerçek, bunu bilerek alıyorsun zaten.
Arka kameralarında çok fark var en basitinden birisi tek kamera birisi çift kamera

Arka kameralarında çok fark var en basitinden birisi tek kamera birisi çift kamera.
Kamera sayısına bakılarak kamera değerlendirilmez, o modeldeki ikinci kameranın kaliteye etkisi yok, bokeh efekti yaratmak için 2 MP'lik bir kamera konulmuş. Ana kamerayı etkileyen bir durum yok ortada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı