Huawei telefon alınır mı?

Captain Rex

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Selam ben Huawei Y6 veya Y7 almak istiyorum ama sanki Huawei ile yurt dışına çıkılmıyor gibi bir şey duymuştum. Bunun doğruluk payı nedir ve Huawei telefon alınır mı sizce?

@Captain Rex Yurtdışı olayını hiç duymadım. Biraz saçma gibi geldi. Telefonu hangi alanlarda kullanmayı düşünüyorsunuz ve bütçenizi belirtirseniz. Daha iyi yardımcı olabiliriz.

Ek olarak eski telefonum Y6. Telefonda sadece Whatsapp, Instagram ve Hepsi Burada yüklü olarak kullanıyordum. Telefon bu şekildeyken bile garip bir şekilde yavaştı. Fabrika ayarlarına çevirdim, gelen güncelleştirmeleri eksiksiz yaptım ama bir türlü yavaş çalışması düzelmedi. Her şey gecikmeli açılıyor falan. Birde hafıza sürekli kendi kendine doluyor. Telefonda android işletim sistemi olmasına rağmen güncellemeyle HarmonyOs'taki base uygulamalarda eklendi ve boyutları bayağı yüksekti. Kaldırdım hepsini ama depolamada yine de eskisine göre artış oldu. Yani kısacası telefonda yavaşlık ve depolama sorunu ortaya çıkıyordu. Belki de yavaşlığı benim cihazdan kaynaklıydı, fabrikasyon bir yeri sorunlu gelmiştir belki, o yüzden performansı açısından genelleme yapmak istemiyorum ama hafıza belli bir kullanımdan sonra şişiyor. Hafıza kartı alıp takmakta depolama sorununu çözmüyor. Fotoğraf ve video dışında hafıza kartını kullanmıyor.

Selam ben Huawei Y6 veya Y7 almak istiyorum ama sanki Huawei ile yurt dışına çıkılmıyor gibi bir şey duymuştum. Bunun doğruluk payı nedir ve Huawei telefon alınır mı sizce?
Mate 20 lite kullanıyorum, ilk çıktığı zaman almıştım her yerde reklamı yapılıyordu televizyonlarda felan. Şuan hala taş gibi çalışıyor kasma felan yok denecek kadar az fiyatına göre ideal. Y serisinden annemde ve kardeşimde var, arkadaşın dediği gibi aşırı kasıyor.

Yurt dışına çıkılır hocam, neden çıkılmasın yalan söylentidir o.

Hocam, Huawei Y7 2019 kullanıcısıyım. Huawei almayın derim, çünkü işinizi görmeyebilir hele oyun falan oynama düşünceniz varsa hiç olmaz.

Bir süre sonra kasınca Custom ROM atar rahatlarım düşünceniz varsa onu da unutun çünkü yapamıyorsunuz, ama derseniz ki ben sadece arama yapmakmve sosyal medya kullanmak gibi günlük işker için kullanacağım o zaman alınır.

Ben yine de tavsiye etmiyorum Huawei, şu an elimdeki telefonu 1650 TL'ye almıştım şu an 4000 TL, bu fiyata da daha iyisi bulunabilir.

Mate 20 Lite kullanıyorum, öneririm. Genel olarak güzel telefon ama ben sana telefonun kötü yanlarını da yazayım. İlk olarak telefonda ghost screen var. İkinci olarak telefonun kamerası boktan. Üçüncü ve son olarak da PUBG Mobile, COD Mobile gibi oyunları adam akıllı çalıştıramıyor. Ben telefonu sadece sosyal medyaya girmek için kullandığımdan bunlar benim için çok bir problem değil. Ben 2500'e almıştım şimdi kaç lira bilmiyorum.

Mate 20 Lite kullanıyorum, çıktığı zamanlar fiyat performans telefonuydu ama artık değil WhatsApp'ın kamerasını açtığım zaman bile sanki FPS düşmesi yermiş gibi donarak dönüyor kamera. Keza Instagram keşfette video izlerken 1 saniyelik donmalar oluyor videolarda.

Geri
Yukarı