Huawei Vision, Y200 veya P1 ?

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Telefonları araştırmak için dışarı çıktım bugün. Daha önceden sorduğumda Huawei Ideos önermişti Recep Bey. Ama artık kalmamış herhalde. Yeni modeller getirmişler. Bunlardan birisi de Huawei Vision. Fiyat 800 TL civarı. Bunun bir de alt modeli var Ascend Y200 ve bir de üst modeli Huawei P1. P1'in söylenene göre işlemcisi 1.5 Ghz'miş. 8 Megapiksel kamerası varmış ama fiyatı 1300TL. Huawei Vision'un ise 5 Megapiksel kamerası var ve 1 GHz işlemcisi var. Aradaki fiyat farkına değer mi ? Diğer özellikleri hakkında bir fikrim yok. Telefon piyasasından biraz uzak kaldığım için bir şey öngöremiyorum.

Biraz araştırdığımda Vision'un aklıma yatmayan tek özelliği 256K renk var sadece ama P1'de 16M renk var. Recep Bey'in daha önce önerdiği şimdi piyasada kalmayan IDEOS'da da 16M.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu renk olayı çok fark eder mi ? Birisi 16M diğeri 256K. Motorola ATRIX de güzel gözüküyor. Fiyat açısından da uygun. Şarjı da uzun dayanıyor sanırım. Androdid 2.2 yazıyor Motorola için. Yeni sürümlere güncelleme desteği sunuyor mu ?

Motorola alsam pişman olur muyum ? :)

Piyasadan çok uzak kalmışım :) ICS,ROM nedir onu bile bilmiyorum. Umarım bir kazık yemem; o yüzden ince eleyip sık dokuyorum çünkü bilmiyorum piyasayı.

O yüzden temkinli davranıp burada sordum öncelikle. Teşekkür ederim.

Tabi Custom rom yüklersen garantiden çıkyıor; ama bir şey demiyorlar herhalde. Yinede de tamir ediyorlar. IPhone un avantajı çok ama dezavantajıda çok ona göre. Bide 16m renk alsan daha iyi olur o fiyata verceğin tele göre. Tam kaç para verebilirsin bilmiyorum ama.

Motorola Atrix'i sevdim çok uygun geldi f/p. Yorumları okudum kullananlar memnun. İşlemcisi güçlüymüş. Takılma yaşayan yok. Tek sorunu kamerası biraz kötüymüş. O da çok sorun değil. 5 Megapiksel değil de fazla olsaydı daha iyi olurdu ama yeter artar. Elimde beş senelik Samsung G600'var. Onun da 5 Megapiksel kamerası var ondan daha iyidir herhalde :)

Şarj 3 gün dayanıyormuş yaklaşık. Motorola Atrix 2'de var ama henüz ortalıkta yok. Fiyat karmaşası var etrafta bir de. Hepsiburada da buldum en güvenilir internette orada. 898TL KDV dahil fiyatı var. Turkcell dükkanlarını da arayacağım birazdan. Atrix 2'yi beklesem de fiyatı bunun kadar uygun gelmeyecek. Tek endişem bunun fiyatı daha düşer mi ? :)

Android telefonun şarjı sana kalmış. Orada yazana çok güvenme. Hatta teli aldığın gün 2-3 kere şarja takabilirsin. Her şeye bakacaksın merak ettiğin için şarj direk bitecek. Atrix telefon olarak güzel, arkadaşımın biri almıştı memnundu. Zaten çizilmez cam. Kullanırken rahat edersin. Ama bence en iyisi 3310! :)

Telefon için de senden yardım alacağım :) Bakalım bir bütçe denk düşsün almayı düşünüyorum. Aldıktan sonra ROM du Android uygulamasıydı o kısımlarda sen yardım edeceksin artık :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı