Huawei Watch GT 2 ekranı çizildi

luxruffy

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce almış olduğum Huawei GT-2 Model akıllı saatim yaklaşık 2 gün önce duvara temas etmesi sonucu ekteki görselde görüleceği üzere çizildi. Çizik derin oluştuğu için herhangi bir şekilde geçmiyor. Bu saati alırken ekranının çizilmez olduğunu, darbelere karşı dayanıklı olduğunu düşünmüştüm ancak ilk temasta bu kadar derin bir çizik oluşturması beni üzdü. YouTube'da yapılan testlerde çekiçle vurduklarında bile bir şey olmuyordu, onlara fazla güvendim sanırım.

Normal şartlarda telefonlarımda da koruyucu cam kullanmaya çalışırım ancak ekran dayanıklığına güvendiğim için saate koruyucu takmamıştım. Garantiye göndersem %100 kullanıcı hatası diyeceklerine eminim. Bu çiziği gidermenin bir yolu var mıdır? Ya da bu kadar basit bir temasta böyle bir çizik olmasına ne diyorsunuz?

- Çizik konusunda hafif takıntılarım var. Ne kadar küçük olursa olsun gözümü rahatsız ediyor ne yazık ki.

IMG_1090.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun ancak bu çizik değil. Sert bir darbeden dolayı cam bir miktar parçalanmış. Bu saatin camı kolay kolay çizilmez. Yani bıçak, kalemle vs. Ama sizinki talihsiz şekilde duvara çarpmış yapacak bir şey yok maalesef.

AliExpress vb. sitelerde GT2 2 modeli için LCD ekranlar bulunuyor. Belki bir tık daha ucuza halledebilirsin bu şekilde. 100-200₺ arası fiyatlara satılıyor.

Arkadaşımın saatide hemen çizildi. Ben koruyucu kullanmıyorum ama kolluyorum, şuanda çizik yok. Takıntılıyım ne telefonda ne saatte en ufak bir kılcal çizik bile olmamalı.

Apple Watch SE 44mm kullanıcısıyım. Bu tür saatlerde ekran koruyucu vs. kullanmak bazen kötü görünümlere sebep oluyor ancak onarımları maalesef kendileri kadar pahalı oluyor ekran için. Ekran için nano jelatin aldım ve onu kullanıyorum size de tavsiye ederim bundan sonraki süreç için.

Saat camı için UV yapıştırıcılı cam koruyucu bulabilirsen onlar çiziği dolduruyor, koruyucu olduğu sürece asla belli olmuyor.

Örnek uygulama:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geçmiş olsun ancak bu çizik değil. Sert bir darbeden dolayı cam bir miktar parçalanmış. Bu saatin camı kolay kolay çizilmez. Yani bıçak, kalemle vs. ama sizinki talihsiz şekilde duvara çarpmış yapacak bir şey yok maalesef.

Evin içerisinde duvara çarptım ancak o kadar sert bir darbe değildi. Olacağı varmış...

AliExpress vb. sitelerde GT2 2 modeli için LCD ekranlar bulunuyor. Belki bir tık daha ucuza halledebilirsin bu şekilde. 100-200₺ arası fiyatlara satılıyor.

Şimdi araştırıyorum.

Arkadaşımın saatide hemen çizildi. Ben koruyucu kullanmıyorum ama kolluyorum, şu anda çizik yok. Takıntılıyım ne telefonda ne saatte en ufak bir kılcal çizik bile olmamalı.

Bende de var aynı takıntı sürekli saate bakıp duruyorum istemsizce.

Saat camı için UV yapıştırıcılı cam koruyucu bulabilirsen onlar çiziği dolduruyor, koruyucu olduğu sürece asla belli olmuyor.

Örnek uygulama:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi Instagram'da bulduğum bir sayfada sizin dediğiniz gibi UV yapıştırıcı ve koruyucu cam ile beraber çizik giderimi yapıyorlarmış belki bir onu denerim. Ancak takılan camı çıkarırsanız çizik tekrar görünür diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evin içerisinde duvara çarptım ancak o kadar sert bir darbe değildi. Olacağı varmış...

Şimdi araştırıyorum.

Bende de var aynı takıntı sürekli saate bakıp duruyorum istemsizce.

Şimdi Instagram'da bulduğum bir sayfada sizin dediğiniz gibi UV yapıştırıcı ve koruyucu cam ile beraber çizik giderimi yapıyorlarmış belki bir onu denerim. Ancak takılan camı çıkarırsanız çizik tekrar görünür diyor.
Tabii hocam, çizik aynen duruyor. Üstünü doldurmuş oluyorsunuz sadece. Aynı çizik takıntısı bende de var :D. Telefonum çizildi neler denedim neler ama aynen duruyor çizik. En başarılı yöntem UV yapıştırıcılı cam oldu benim denediğim.

Tabii hocam, çizik aynen duruyor. Üstünü doldurmuş oluyorsunuz sadece. Aynı çizik takıntısı bende de var :D. Telefonum çizildi neler denedim neler ama aynen duruyor çizik. En başarılı yöntem UV yapıştırıcılı cam oldu benim denediğim.
Bu yapıştırıcıyı kendim bulabilir miyim belki kendim yapabilirim böylece. Yapıştırıcıyı linkleyebilecek bir arkadaş var mı?

Uzun zaman olmuş, cevap da alamamışsınız fakat belki sorunu halletmişsinizdir. Bende de şu an aynı sorun var. Eğer hallettiyseniz, link atabilir misiniz?

Geri
Yukarı