Huawei Watch GT2e Uzun Süreli Kullanım Deneyimi

Öncelikle herkese selamlar. Bu yazımda sizlerle Huawei Watch GT2e akıllı saatinin uzun süreli kullanımda neler yaşattığını anlatacağım.

IMG_20210420_174440.jpg

Ekim ayının başında 750TL gibi bir fiyata satın almıştım. Lav kırmızısı rengini tercih etmiştim spor kayış olduğu için. Gövdesi metal+plastik tatmin edici. Ağırlığı 43gram civarlarında ağır hissettirmiyor. Özellikleri arasında nabız, stres ölçme, Huawei trusleep 2.0 uyku takibi gibi özellikleri var ve gayet iyi çalışıyor bu özellikler, özellikle uyku takibi. Ekranı 1.39 inch boyutunda AMOLED ekran parlaklık seviyesi gayet yeterli.

Pil süresi olarak bütün özelliklerini açarsanız yani her zaman nabız ve stres ölçmeyi açarsanız 1 hafta civarında gidiyor. Ama bu saydığım özellikleri kaparsanız 2 hafta civarında gidiyor maksimum 15 gün şarj etmeden kullanabildim.

Cihaz Type-C üzerinden güç alan bir dock üzerine konularak şarj oluyor yaklaşık 45 dakikada 0'dan 100e şarj olabiliyor.

IMG_20210420_174455.jpg

Saat üzerinden müzik kontrolü yapılabiliyor. Arzu ederseniz saate Huawei health üzerinden müzik atıp eşleştireceğiniz Bluetooth kulaklık ile dinleyebilirsiniz. Saatinizi deklanşör olarak kullanabiliyorsunuz fotoğraf çekerken.

Üzerinde kirin A1 çipseti mevcut. Gayet verimli bir yonga. 4 GB dahili hafıza ve 16MB RAM'i mevcut. Arayüz de nadir de olsa kasmalar yaşanabiliyor.

Huawei health uygulaması üzerinden bağlanıyor ve bütün ayarlarınızı o uygulama üzerinden yapıyorsunuz. Bir sürü tema var uygulama üzerinde.

iPhone ile kullanacaklar için ise sanırsam hava durumu uygulamaya girmedikçe göstermiyormuş ve temaları değiştiremiyormuşuz ama siz yine de teyit edersiniz.

Uygulama ne yazık ki yüklenemiyor sadece bu modele özgü değil Huawei/Honor saatlere bu yazının yazıldığı tarihe kadar yüklenmiyordu belki sonra güncelleme ile yüklenebilir bilemem.

Telefon ile konuşma bu modelde ne yazık ki bulunmuyor onun için GT2 46mm, Honor magic Watch 2 46mm, GT2 Pro ve GS Pro modellerine bakabilirsiniz onlarda saat üzerinden konuşma mevcut.

Saat kolu rahatsız etmiyor kolda gayet şık görünüyor. Kordon/Kayış'ı Apple Watch'ların Nike Edition'ları tarzında delikli delikli kolunuz oradan nefes alabiliyor.

Değerlendirme: 1000TL altında bir akıllı saat arıyorsanız ilk önerim bu model olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı