Huperx Cloud Alpha S vs HyperX Cloud 2

ibrahimsenn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Hayat kadını.
Alpha'ya ekstra olarak 300 400 TL para fazla, sizce değecek derece bir farklılık var mı? Hangisi alınmalı? Teşekkür ederim.

Dostum Alpha kullanamdım ama Cloud 2 çok çok çok iyi bir kulaklıktır. Uzun kullanımda biraz rahatsız hissettirebilir ama ben 5-6 saat aralıksız kullanımlarda sıkıntı yaşamadım. Şu an kablosuza geçtim yine HyperX. Kalitesi çok iyidir.

Hocam ben de Cloud 2 modelini üç yıldır kullanıyorum, kablosunun bazen dolanması ve deri kısmının biraz soyulması dışında hiçbir problemle karşılaşmadım. Tabi ses seviyesi 70 ve üzeri olunca seste bozulmalar meydana geliyor fakat 70 ve üzeri cidden çok fazla, yani düşünmenize gerek yok. Ses profili çok dengeli, sahne derinliği fazlasıyla geniş ve sıcak bir tona sahip. Mikrofon da fazlasıyla iyi, etraftaki ses karşıya neredeyse hiç iletilmiyor diyebilirim.
Ancak ben olsam düz Alpha modeline de bakardım. Zira o zamanlar bilgim olsaydı Cloud Alpha alırdım. Benim için çıkarılabilir kablo ve ses kalitesi çok daha önemli. Alpha'da ses biraz daha iyi.

Merhaba. Cloud Alpha S modelini yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Ürünün malzeme kalitesi güzel. Kumandasındaki 7.1 tuşunu aktif ettiğin zaman ses seviyesi bayağı artıyor. Mikrofonu kaliteli. Ancak ben BF5 oynarken DTS surround ses sürücüm aktifken bile verim alamıyorum. Bence fiyat farkına değmez. Eskiden Razer Tiamat 7.1 kulaklık kullanıyordum. Gerçek surround ses kalitesi verdiği için oyunlarda bunun avantajını kullanıyordum.

Hocam ben Cloud Alpha + HyperX AMP ses kartıyla kullanıyorum. Gayet memnunum ve aşırı rahat. Yanlış hatırlamıyorsam pedleri hafızalıydı ve Cloud 2 kullanan arkadaşım taktığında çok daha rahat olduğunu söyledi. Ben herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama Cloud Alpha ve Alpha S de deri ped olması 3-4 saat sonra az da olsa terletme yapıyor.

Merhaba. Cloud Alpha S modelini yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Ürünün malzeme kalitesi güzel. Kumandasındaki 7.1 tuşunu aktif ettiğin zaman ses seviyesi bayağı artıyor. Mikrofonu kaliteli. Ancak ben BF5 oynarken DTS surround ses sürücüm aktifken bile verim alamıyorum. Bence fiyat farkına değmez. Eskiden Razer Tiamat 7.1 kulaklık kullanıyordum. Gerçek surround ses kalitesi verdiği için oyunlarda bunun avantajını kullanıyordum.
Sanal 7.1 zaten çöp bir teknoloji. Hiçbir PRO oyuncu bunu kullanmaz.
Hocam ben Cloud Alpha + HyperX AMP ses kartıyla kullanıyorum. Gayet memnunum ve aşırı rahat. Yanlış hatırlamıyorsam pedleri hafızalıydı ve Cloud 2 kullanan arkadaşım taktığında çok daha rahat olduğunu söyledi. Ben herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama Cloud Alpha ve Alpha S de deri ped olması 3-4 saat sonra az da olsa terletme yapıyor.
Alpha'da yedek az terleten pad gelmiyordu galiba. Bir de harici ses kartı yok. Bazı anakartlarda ses düşüklüğü yapar mı acaba?

Adamlar Cloud 2'yi nasıl yaptıysa yıllardır halen alınabilir bir kulaklık. Helal olsun valla. Bende de Cloud Silver var. Çok iyi. Tabi yedek padleri olsa daha iyi olurdu. Ekstra alınıp takılabiliyor diye biliyorum. Bir ara almayı düşünüyordum aliexpressten.

Sanal 7.1 zaten çöp bir teknoloji. Hiçbir PRO oyuncu bunu kullanmaz.

Alpha'da yedek az terleten pad gelmiyordu galiba. Bir de harici ses kartı yok. Bazı anakartlarda ses düşüklüğü yapar mı acaba?

Adamlar Cloud 2'yi nasıl yaptıysa yıllardır halen alınabilir bir kulaklık. Helal olsun valla. Bende de Cloud Silver var. Çok iyi. Tabi yedek padleri olsa daha iyi olurdu. Ekstra alınıp takılabiliyor diye biliyorum. Bir ara almayı düşünüyordum aliexpressten.
Evet içinden extra pad çıkmıyor. Ben de ses kartı ile kullandığım için ses düşüklüğü yaşamadım daha doğrusu denemedim. Extra padi ben de Amazondan alacağım. Alpha ile Cloud 2 nin pedleri farklı olduğu için Amazondan alacağım.

Hocam yukarıda yazarımız durumu çok iyi bir şekilde özetlemiş zaten ama eklemekte fayda var. Bilgisayarınızın ana kartı çok eski değilse- yani 2011 veya öncesine ait değilse- hiçbir problem yaşamazsınız. Hatta çoğunlukla eski ana kartlarda da sorunsuz bir şekilde kullanılıyor bu kulaklıklar. Zaten problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız bu sorunu ses kartı alarak veya HyperX'in kendi ses kartını alarak çözebilirsiniz.
Bu arada "prolar" 7.1 modunu kullanmıyor diye özellik kötü olmuyor. Aslında o modu hazır EQ ayarı gibi de düşünebilirsiniz. Ben bazı parçalarda bunu açarak müzik dinliyorum, gerçekten çok garip (iyi anlamda) bir hissi var.

Hocam yukarıda yazarımız durumu çok iyi bir şekilde özetlemiş zaten ama eklemekte fayda var. Bilgisayarınızın anakartı çok eski değilse- yani 2011 veya öncesine ait değilse- hiçbir problem yaşamazsınız. Hatta çoğunlukla eski ana kartlarda da sorunsuz bir şekilde kullanılıyor bu kulaklıklar. Zaten problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız bu sorunu ses kartı alarak veya HyperX'in kendi ses kartını alarak çözebilirsiniz.
Bu arada "prolar" 7.1 modunu kullanmıyor diye özellik kötü olmuyor. Aslında o modu hazır EQ ayarı gibi de düşünebilirsiniz. Ben bazı parçalarda bunu açarak müzik dinliyorum, gerçekten çok garip (iyi anlamda) bir hissi var.

Anakartım eski değil yeni sistem aldığım için yeni ekipman alıyorum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı