Huperx Cloud Alpha S vs HyperX Cloud 2

Hocam yukarıda yazarımız durumu çok iyi bir şekilde özetlemiş zaten ama eklemekte fayda var. Bilgisayarınızın ana kartı çok eski değilse- yani 2011 veya öncesine ait değilse- hiçbir problem yaşamazsınız. Hatta çoğunlukla eski ana kartlarda da sorunsuz bir şekilde kullanılıyor bu kulaklıklar. Zaten problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız bu sorunu ses kartı alarak veya HyperX'in kendi ses kartını alarak çözebilirsiniz.
Bu arada "prolar" 7.1 modunu kullanmıyor diye özellik kötü olmuyor. Aslında o modu hazır EQ ayarı gibi de düşünebilirsiniz. Ben bazı parçalarda bunu açarak müzik dinliyorum, gerçekten çok garip (iyi anlamda) bir hissi var.
Yazılım olarak da bunu sağlamak mümkün. Microsoft markette DTS, Dolby gibi şeyler denenebilir. Windows'un da Sonic diye öyle bir özelliği vardı diye biliyorum. Bazıları oyunlarda fark yarattığını da söyleyebilir. Film veya müziklerde de keyif alınıyorsa tabi kişisel bir tercihtir.

Cloud Silver 60 OHM ve ALC892 ses yongalı anakartımda ses düşüklüğü yaşamadım. Ancak Alpha kulaklık 65 OHM ve bu konuda denemediğim için net bir yorum yapamam. Daha önce de bu konuda kuşku duyan arkadaşlar olmuştu. Bir de bazıları daha yüksek sese ihtiyaç duyabiliyor bu da kişisel bir durum olabiliyor.

Hyperx AMP Ses kartının fiyatı da artmış şu an en ucuz .320 lira.

Yazılım olarak da bunu sağlamak mümkün. Microsoft markette DTS, Dolby gibi şeyler denenebilir. Windows'un da Sonic diye öyle bir özelliği vardı diye biliyorum. Bazıları oyunlarda fark yarattığını da söyleyebilir. Film veya müziklerde de keyif alınıyorsa tabi kişisel bir tercihtir.

Cloud Silver 60 OHM ve ALC892 ses yongalı anakartımda ses düşüklüğü yaşamadım. Ancak Alpha kulaklık 65 OHM ve bu konuda denemediğim için net bir yorum yapamam. Daha önce de bu konuda kuşku duyan arkadaşlar olmuştu. Bir de bazıları daha yüksek sese ihtiyaç duyabiliyor bu da kişisel bir durum olabiliyor.

Hyperx AMP Ses kartının fiyatı da artmış şu an en ucuz .320 lira.
Ekleme için çok teşekkür ederim hocam, dedikleriniz fazlasıyla doğru. Bu arada ses kartı olarak illa HyperX'in kartını almak zorunda değiliz. Aliexpress'te çok güzel ürünler var, bu tarz ihtiyaçlara yönelik.

Sanal 7.1 zaten çöp bir teknoloji. Hiçbir PRO oyuncu bunu kullanmaz.

Alpha'da yedek az terleten pad gelmiyordu galiba. Bir de harici ses kartı yok. Bazı anakartlarda ses düşüklüğü yapar mı acaba?

Adamlar Cloud 2'yi nasıl yaptıysa yıllardır halen alınabilir bir kulaklık. Helal olsun valla. Bende de Cloud Silver var. Çok iyi. Tabi yedek padleri olsa daha iyi olurdu. Ekstra alınıp takılabiliyor diye biliyorum. Bir ara almayı düşünüyordum aliexpressten.

Bende iki ürünün arasında kaldım CS:GO tarzı oyunlarda ses kasmak için. İlginçtir CS:GO profesyonel oyuncuları arasında Cloud 2, Cloud Alpha'ya kıyasla çok daha popüler, fakat 7.1 kullandıklarını düşünmüyorum. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Rahatlık? Alpha daha iyi ses veriyor diyor herkes.

Şu an elimde eziyet ede ede kullandığım bir adet siberia 200 var, ona yeni earpad almakta bir seçenek tabi. :D

Bende iki ürünün arasında kaldım CS:GO tarzı oyunlarda ses kasmak için. İlginçtir CS:GO profesyonel oyuncuları arasında Cloud 2, Cloud Alpha'ya kıyasla çok daha popüler, fakat 7.1 kullandıklarını düşünmüyorum. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Rahatlık? Alpha daha iyi ses veriyor diyor herkes.

Şu an elimde eziyet ede ede kullandığım bir adet siberia 200 var, ona yeni earpad almakta bir seçenek tabi. :D
Haklısınız. Sanal 7.1'i profesyoneller zaten kullanmıyor.

Bence Cloud 2'yi fazla kullanıyorlarsa bunun sebebi değiştirmeye ihtiyaç görmedikleri için olabilir. Çünkü ses kasmak için daha iyi bir kulaklığa anlaşılan ihtiyaç yok. Alpha'da yedek pad yok sanırım S'de var galiba. Yani ayrıca daha ucuz olması ve yeterli olmasıyla işlerini görüyorlarsa Alphaya bu yüzden geçmemiş olabilirler. CS:GO gibi bir oyunda ses kasmak için daha fazlasına ihtiyaç olacağını zannetmiyorum.
Gerçi profesyonel oyuncuların birçok kulaklığı deneyecek maddi güçleri var. prosettings gibi sitelerde oyuncuların kullandığı ekipman ve ayarlar gösteriliyor ama herhalde çoğu ara ara değiştirip denemeler yapıyor olsa gerek. Bir de sponsor kullanıyorlar ve o sebeple de o markanın ürünlerini tercih ediyor olabilirler.
Rahatlık olarak ikisinin de farklı olduğunu düşünmüyorum. Benzer yapıdalar. Ben de Cloud Silver var kulağımı rahatça içine alıyor ve gayet rahat hissediyorum.

Şimdi prosettings'den tekrar baktım. Alpha, Alpha S, G Pro X hatta HS50 kullanan bile var. Ama geneli Cloud 2 görünüyor. Demek ki yeterli konforu sunuyor, alışkanlık da varsa değiştirmeye ihtiyaç görmüyor olabilirler.

İki kulaklığı da kullandım uzun süre. Oyun performansları aynı. Ses kasarken biri diğerinden daha fazla avantaj sağlamıyor yani. Fakat müzik,film konusunda Alpha S'i daha başarılı buluyorum.

Cloud 2 nin ses seviyesi biraz daha fazla, hafif olduğu için bir tık daha konforlu.

İkisi de pişman etmez bence. Eğer oyun haricinde çok fazla kullanmayacaksanız gözünüz kapalı Cloud 2 alabilirsiniz. Müzik, film vs. için kullanacaksanız Alpha S fazlasıyla ihtiyacınızı karşılayacaktır.

7.1 konusunda pek yorum yapmayacağım çünkü bu bütçelerdeki hiçbir kulaklığın 7.1 özelliğinden pek memnun kalmadım. Oyun için de zaten herkes stereo öneriyor.

Ben de Cloud Alpha ile Cloud II arasında kaldım. İkisi de aynı fiyat. Cloud Alpha daha iyi ses ve mikrofon kalitesine sahip diyorlar fakat anakartın bu kulaklığı besliyorsa. Asus Prime B350-PLUS anakartına sahip olan beni ikilemde bıraktı bu anakart mevzusu. Alpha mı alsam Cloud II mi alsam?

Yeni konular

Geri
Yukarı