Hyper 212 Evo Montaj Yönü Nasıl Olmalı

ahmet murat

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar yeni konu acmadan devam etmek istedim. Yorumlarsanız sevinirim.

1-Arkadaslar 8320 ve zalman z3 için cpu fan alacaım 130 TL cıvarı.

Secenekler:

T4 - Hyper 212 Evo - Red Scorpion - Zalman Cnps10x

Bunlardan kafama yatan hyper 212 evo oldu. Ne dersiniz ? Montajı da onemlı ılk kez kurulumunu yapacagım.

2.sorum ise cpu fanın dogru montajı hakknda.

Sımdı gecen hafta yegenın sisteme T4 aldık montajını vatandaki elemanlar şu sekıdle yaptılar: Bu baglantı modeli dogru mu? Bu sekıdle baglandıgı ıcn 1. RAM slotu kapandı. RM'lerı 2 ve 4. slotlara taktık. Benım kendı kasamda ise RAM'lerın yerının kapanmamasını ıstıyorum. Hyper 212 Evo'da ise vıdeolarda her ıkı sekılde de baglantı yapılmıs hangisi dogru?

143159c5_cm3.jpeg

Hyper 212 evo
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesajınızı yeni konu olarak taşıdım. Bu tür sorularınız için konu açınız...

Hyper 212 Evo alabilirsiniz. Montaj kısmı ise AMD ve Intel olmak üzere ikiye ayrılıyor. Yukarıdaki sistem muhtemelen AMD. Aşağıdaki ise Intel. Yani tamamen anakarta bağlı. Intel sistemlerde olduğu gibi AMD sistemde de aynı montaj yapılabilir fakat yukarıdaki 2 tahliye fanı soğutma açısından daha serin çalışmasına sebebiyet verebilir. AMD sistemlerde olduğu gibi Intel sistemlerde de aynı montaj yapılabilir fakat ortada bellek slotu kalmaz. Kısacası 2 türlü de olabilir.

Aslında T4 montajını AMD sisteme yaptığımda bende Vatan'daki arkadaşlar gibi yaptım ancak burada bir yanlışlık olduğunu düşünüp tekrar söküp bir süre inceledim. T4'ü fan arkaya gelecek şekilde ilk başta konumlandıramamıştım, ancak sonrasında çözdüm durumu. Sadece yatay değil dikey geçişte mevcut. Vatandaki arkadaşlar çok inceleyerek yapmamışlar.
Yeğeninin bilgisayarındakini de düzeltmenizi tavsiye ederim. Yukarı üflemek yerine arkaya üflese daha iyi sanki. T4 mü? Hyper 212 Evo mu? diye sorarsan, Hyper 212 çok daha iyidir.

Şimdi T4'ün montajı su sekilde. Bu yanlıs mı?

500x1000px-LL-143159c5_cm3.jpeg

Ve sonuc olarak ben hyper 212 evo yu da bu şekilde mi yapmalıyım yoksa ram slotunu kapatmaması için dikey mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı