Hyper 212 Evo Montajı Nasıl Yapılır?

alımsatım

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. INTEL i5 4690K işlemcimin ısınmaması için Inventus'dan Cooler Master Hyper 212 Evo siparişini vermiş bulunmaktayım. Yarın elimde olur inşallah. Şimdi benim birkaç sorum var ;

1- İlk kez montaj yapacağım. Anakartım falan kasaya takılı sonradan takacağım soğutucuyu bunun için anakart'ı kasadan sökmem lazım mı anakartın al bölgesine bir parça takmak için? Yoksa direk kasaya montajlı iken takabilir miyim üst tarafından ?

2- Benim belleklerim 4x4 16 GB. Anakartım Gigabyte Z97 HD3. Soğutucunun montajını yaptığım zaman bellek yuvaları kapanır mı kapanırsa ne yapacağım bellekler 4x4 ?

3- İşlemcimin üzerinde şu an biraz macun var onu temizlemem gerekiyor mu ? Gerekiyorsa ne ile temizleyebilirim ? Bir de soğutucunun kutusunun içerisinden termal macun çıkıyor mu ?

4- Bir de Technopat'ın bilgisayar montajı videosunda 8 tane RAM slotu vardı bir taraftaki kapanmıyordu. O farklı bir şey mi ?

5- Soğutucunun montajını yaparken nereye doğru bakmalı yani ne tarafa bakacak RAM'lere doğru mu yoksa kasanın arka tarafına mı ?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Montajı bu videoda var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutucu yönü hava akışına göre olmalı. Kasanın ön tarafından içeri hava geldiğinden kasanın önüne doğru bakması uygundur. Termal macun soğutucuyla birlikte geliyor. Eskisini silebilirsiniz.

Yani anakart'ı çıkartmak gerekiyor. Bir de kasanın arka tarafına doğru bakması gerekmiyor mu ? Bir de RAM slotlarını kapatacak mı yani ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı