HYPER 612S Uyku modundan sonra devreye girmiyor

sami35

Hectopat
Yer
İzmir-Karşıyaka
PC uyku modunda iken tekrar başlattığımda işlemci fanı devreye girmiyor. Elimle ufak bir hareketten sonra dönmeye başlıyor. Fan soketi 3 pin. Ben bu soketi CPU_FAN yazan 4 pin bacakları'nın 3 tanesine taktım.

Son düzenleyen: Moderatör:

KS
sami35

sami35

Hectopat
Yer
İzmir-Karşıyaka
Ama sadece uyku modun'a girince böyle yapiyor tekrar herhangi bir tuşa basıp güç geldiğinde devreye girmiyor.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
Bence bu bir hata değil. PC uyku modunda hiç ısınmadığından fan durur. PC açılınca da işlemci ısınmamışsa BIOS, fanı devreye sokmaz ya da çok düşük devirde çalıştırır. İşlemci ısınınca BIOS fana giden voltajı artırıp her halükarda fanı devreye sokar. AMD Cool'n Quiet teknolojisinin bir parçası olarak duruyordur...

BIOS'ta mutlaka ayarı vardır fakat bir oyuna vs girince döneceği için bence bir sorun yok ve kurcalamana da gerek yok... Benzer bir durumu daha önce görmüştüm.

KS
sami35

sami35

Hectopat
Yer
İzmir-Karşıyaka
Ben de önce sizin gibi düşündüm, deneme amaçlı oyun ve de birkaç program çalıştırdım. İşlemci sıcaklığı 45 dereceye geldi ama fan devreye girmedi. Fan tam anlamıyla durunca, tekrar devreye girmiyor. Ufak bir kalkış dokunuşu ile başlıyor dönmeye. Sadece uyku modundan çıkınca bu hareketi yapıyor. Resetler ya da bilgisayarı yeni başlantınca gayet normal bir şekilde çalışıyor.

KS
sami35

sami35

Hectopat
Yer
İzmir-Karşıyaka
Şu an için bilmiyorum, zaman gösterecek :)

Yeni konular

Yukarı