Hyper T4 veya Hyper 212 Evo'nun TDP Değeri

OkuyomBenYa

Kilopat
Daha fazla  
Dediğim gibi bu işlemcilerin maksimum TDP değeri nedir? Ona göre farklı bir markanın benzer TDP değerine sahip soğutucularıyla karşılaştırabilirim. Veya soğutucuda önemli olan ısı borusu sayısı mı yoksa TDP değeri mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O şekilde kıyaslarsan yanılabilirsin. Testlere ve incelemelere bakarak karar verirsen daha iyi olur. Zaten bu konuda kendini kanıtlamış modeller bellidir.

Bu konularda yeterli deneyim ve bilgiye sahipseniz, markaya ve modele bakarak performansını aşağı yukarı anlayabilirsiniz zaten. Ayrıca yerli veya yabancı kaynaklarda incelemesini bulamadığınız soğutucuyu almanızı tavsiye etmem.
Teknik özelliklerine üreticinin sitesinden ulaşabilirsiniz, bloğun boyutu, ağırlığı, fanın kalitesi ve soğutucunun kapasitesinin TDP cinsinden değeri ölçek olarak kullanılan değerler.

Bu konularda yeterli deneyim ve bilgiye sahipseniz, markaya ve modele bakarak performansını aşağı yukarı anlayabilirsiniz zaten. Ayrıca yerli veya yabancı kaynaklarda incelemesini bulamadığınız soğutucuyu almanızı tavsiye etmem.
Teknik özelliklerine üreticinin sitesinden ulaşabilirsiniz, bloğun boyutu, ağırlığı, fanın kalitesi ve soğutucunun kapasitesinin TDP cinsinden değeri ölçek olarak kullanılan değerler.
Aliexpress üzerindeki satıcılardan almayı düşünüyorum. Kalite konusunda da aynı ürünleri Dark firması etiket basıp Türkiye'de X120 diye satıyor. O soğutucu için yorumlar çok iyi, aynı soğutucunun Aliexpress (asıl) satıcısından ürünün bir üst modelini buldum onun için sormuştum. Çünkü TDP ölçeğine göre Hyper 212 Evo'nun 180W, Alyese adlı markanın soğutucusu 220W bu ölçeğin kesinliğinden emin değilim sadece.

Bahsettiğiniz modeli tam olarak bilmiyorum ama, bloğun kalitesi çok düşük değilse sorun olmaz. İstediğiniz fanı veya fanları alıp takabilirsiniz. Üzerinde gelen fanlar pek kaliteli olmayabilir bu tarz ürünlerin. Ama bu sizin beklentinize ve isteklerinize göre değişir.

O değere o kadar da çok takılmamak lazım. FX 9590 tarzı bir işlemci ile kullanmayacaksanız yeterli olur. Fan kalitesi konusunda bir şey diyemem ama blok, fiyatına göre iyi duruyor. Hangi işlemci ile kullanmayı planlıyorsunuz? Kasaya sığıp sığmayacağını da hesaba katın.

O değere o kadar da çok takılmamak lazım. FX 9590 tarzı bir işlemci ile kullanmayacaksanız yeterli olur. Fan kalitesi konusunda bir şey diyemem ama blok, fiyatına göre iyi duruyor. Hangi işlemci ile kullanmayı planlıyorsunuz? Kasaya sığıp sığmayacağını da hesaba katın.
X5460 ile overclock yapımında kullanacağım. Kasaya sığacaktır tahminimce ama TDP değeri doğru bir ölçekse bu bayağı işe yarayacak gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı