Hyperx Cloud 2 vs Steelseries Artics 5

Muhammed069

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 1 hafta içerisinde oyuncu kulaklığı alacağım. Fakat başlıkta görmüş olduğunuz iki kulaklık arasında kaldım, bir türlü karar veremiyorum.Daha çok CS:GO gibi oyunları oynayacağım. İki kulaklık için de oldukça iyi ve kötü yorumlar var. Denildiği gibi Artics 5' in sesi az mı? Cloud 2' nin 7.1 özelliği kötü mü? Sorularıma cevap verirseniz sevinirim. Özellikle de kullanan arkadaşların yorumlarını beklerim. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arctis serisinin müzikte az ses verdiğini yazmışlardır. Ama oyunlarda iyi ses veriyor.

Stelseries artics kullanmadım ama stellseries siberia 200 kullanıyorum 4 yıldır gayet memnunum.Hyperx cloud 2 yi çok kullanan var kullanıcılar yorum yaparsa daha iyi olur.Birde o kulaklıkların sesinin az geleceğini sanmıyorum.

Her iki kulaklığı da kullanmış birisi olarak Logitech G430 kulaklığımı değiştirmek istiyordum araştırmalar yaptım ve Steelseries Arctic 5 almaya karar verdim. Kulaklığı aldıktan sonra oyunlarda (daha çok PUBG) aman aman bir değişim olmadığını hatta G430 la neredeyse aynı sesi aldığımı farketmemle iade edip G430 kullanmaya devam ettim. Bir kaç ay sonra da Hyperx Cloud2 aldım ve kulaklarıma inanamadım, gerçekten de ses kalitesi ve yüksekliği olarak beni çok memnun bıraktı.

Cloud 2 çok eski bir model teknolojisi de geride kaldı. Daha yeni versiyonu olan Cloud Alpha alabilirsiniz. Alpha S kullanıyorum. Muhteşem.

Arkadaşlar merhaba. Ben 1 hafta içerisinde oyuncu kulaklığı alacağım. Fakat başlıkta görmüş olduğunuz iki kulaklık arasında kaldım, bir türlü karar veremiyorum.Daha çok CS:GO gibi oyunları oynayacağım. İki kulaklık için de oldukça iyi ve kötü yorumlar var. Denildiği gibi Artics 5' in sesi az mı? Cloud 2' nin 7.1 özelliği kötü mü? Sorularıma cevap verirseniz sevinirim. Özellikle de kullanan arkadaşların yorumlarını beklerim. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu tarz kulaklıkların 7.1 özelliği hepsinde kötüdür. Rekabetçi oyunlarda çoğu kişi 7.1 özelliğini açmaz. Stereo yeterli.

Ancak anakartınızın ses yongası çok düşükse veya Laptopta falan kullanacaksanız onun da düşükse o zaman harici ses kartlı bir kulaklık almak mantıklı olabilir yoksa ses düşük kalabilir.

Eğer harici ses kartına ihtiyacınız yoksa stereo bir kulaklık işinizi görecektir.

Bende Cloud Silver var uygun fiyata almıştım. ALC892 ses yongalı anakartımda gayet yeterli performans gösteriyor.

Yani çok fazla para vermene gerek yok. Bunlar dışındaki durum kulaklığın kulağınıza olan uyumudur. Yani bazılarının kafa yapısından vs veya kulaklığın durumuna göre bir süre sonra başta ağrı yapabiliyor.

Artics kullanmadım hiç çok bilgim yok. Ancak Cloud 2 ile eşdeğer Cloud Silver kullanıyorum. Gayet yeterli.

Ses kasma olarak Corsair HS50 bile yeterli olur bana göre.

Ama benim param var ben daha fazla veririm diyorsanız tabi başka kulaklıklara bakılabilir.

Son düzenleme:
Bu tarz kulaklıkların 7.1 özelliği hepsinde kötüdür. Rekabetçi oyunlarda çoğu kişi 7.1 özelliğini açmaz. Stereo yeterli.

Ancak anakartınızın ses yongası çok düşükse veya Laptopta falan kullanacaksanız onun da düşükse o zaman harici ses kartlı bir kulaklık almak mantıklı olabilir yoksa ses düşük kalabilir.

Eğer harici ses kartına ihtiyacınız yoksa stereo bir kulaklık işinizi görecektir.

Bende Cloud Silver var uygun fiyata almıştım. ALC892 ses yongalı anakartımda gayet yeterli performans gösteriyor.

Yani çok fazla para vermene gerek yok. Bunlar dışındaki durum kulaklığın kulağınıza olan uyumudur. Yani bazılarının kafa yapısından vs veya kulaklığın durumuna göre bir süre sonra başta ağrı yapabiliyor.

Artics kullanmadım hiç çok bilgim yok. Ancak Cloud 2 ile eşdeğer Cloud Silver kullanıyorum. Gayet yeterli.

Ses kasma olarak Corsair HS50 bile yeterli olur bana göre.

Ama benim param var ben daha fazla veririm diyorsanız tabi başka kulaklıklara bakılabilir.
Bir yönden haklı bir yönden haksızsınız, 7.1 özelliği kötü falan değildir. Bu, kulaklıklar. Usb ses kartıyla beraber sanal 7.1 çevresel ses yaratırlar.
Sesin oluşturulması alanla ilgili bir durum olduğu için bu sürücü diye bahsedilen 40 MM sürücü, 50 MM sürücü, ne kadar geniş olursa o aralıkta ses o kadar kaliteli yaratılır. Ayrıca, Alpha ve Alpha S modellerindeki en büyük fark. İki oda sistemi bas ayrı bir odacıkta tizler ayrı odada yaratılır.
Yanlarında verilen Cloud 2 gibi kulaklıkların ses kartları kötü. 7.1 bu tür kulaklıklarda kötüdür diye bir genelleme doğru değil.
Kulaklıkta 7.1 olduğu gibi dinlediğiniz müziğin ya da oyunun da 7.1 ses desteğine sahip olması gerekir.
Desteğin olmadığı bir oyunu oynarken, karttaki 7.1 tuşuna basıp aaa kötü demekle tespit edilecek bir durum değil bu.

Bir yönden haklı bir yönden haksızsınız, 7.1 özelliği kötü falan değildir. Bu, kulaklıklar. Usb ses kartıyla beraber sanal 7.1 çevresel ses yaratırlar.
Sesin oluşturulması alanla ilgili bir durum olduğu için bu sürücü diye bahsedilen 40 MM sürücü, 50 MM sürücü, ne kadar geniş olursa o aralıkta ses o kadar kaliteli yaratılır. Ayrıca, Alpha ve Alpha S modellerindeki en büyük fark. İki oda sistemi bas ayrı bir odacıkta tizler ayrı odada yaratılır.
Yanlarında verilen Cloud 2 gibi kulaklıkların ses kartları kötü. 7.1 bu tür kulaklıklarda kötüdür diye bir genelleme doğru değil.
Kulaklıkta 7.1 olduğu gibi dinlediğiniz müziğin ya da oyunun da 7.1 ses desteğine sahip olması gerekir.
Desteğin olmadığı bir oyunu oynarken, karttaki 7.1 tuşuna basıp aaa kötü demekle tespit edilecek bir durum değil bu.

Rekabetçi oyunlarda sanal 7.1 ile daha iyi ses kasmak mümkün değildir. Hiçbir PRO seviyesindeki oyuncu sanal 7.1 özelliğini kullanmaz. CS GO, Pubg, Fortnite vs. oyunlardan bahsediyorum.

Mithrain'in de bu konuda bir videosu var. Shoud, Doc, Chocotaco gibi popüler yayıncı ve rekabetçi oyunları iyi oynayan oyuncular da sanal 7.1 kullanmıyor.

Bu konuyu çok araştırdım biliyorum. Yabancı forumları da çok kurcaladım. Sanal 7.1'i açınca daha nokta atışı ses duymazsınız veya daha önce duymadığınız sesler duyulmaz. Ancak eğlence ve zevk amaçlı hoşunuza gidiyorsa tabi bu kişinin kendi tercihidir.

Yine de imkanı olan kendi deneyip görsün tabi ki. Ancak sırf sanal 7.1 var diye kötü kulaklık almalarını istemem. Yoksa herkesin kendi keyfidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

7.1 kötü değildir. Tekrar söylüyorum. Siz de söylüyorsunuz zaten. Tercih etmemeleri kötü olduğu anlamına gelmez. İyi bir ses kartıyla her zaman güzel bir sonuç alırsınız. Oyunlar bunu desteklemiyor ki tabi ki oyuncular kullanmayın diyecek.
Haklısınız sırf 7.1 için alın bu kulaklığı denmez tabi aynı fikirdeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı