HyperX Cloud Alpha s vs Cloud II

frknyild

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Yazdığım 2 kulaklık arasında kaldım. Fiyat farkı da az değil. Sizce Alpha S mantıklı bir seçenek mi? 2 odacıklı olması ses kalitesi açısından çok fark eder mi? Hangisini önerirsiniz?
Bir de Cloud Alpha'yı önerir misiniz? Ses kartı olmadığı için ilk başta düşünmedim. Ana kartım ASUS Prime X570P. Ses çıkışı Realtec S1200A Codec olarak geçiyor. Ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle Cloud Alpha S. Tek başına (Alpha) bile Cloud 2’den daha iyi olduğunu düşünüyorum ama eğer ses kartınız iyise.

Ses kartı iyi mi değil mi nereden öğrenebilirim?
Ses yongası S1220A olacak yanlış yazmışım yukarıda.

Son düzenleme:
Cloud Silver 60 OHM, Cloud Alpha 65 OHM

Benim onboard ses yongası ALC892 yani sizinkinden daha düşük olmasına rağmen 60 OHM'luk Cloud Silver için oyun film müzik vs gayet yeterli ses seviyesine ulaşıyor. Sesi sonuna kadar açmama bile gerek kalmıyor.

Alpha S'in tek farkı ses kartı ise Alpha mantıklı seçim olur diye düşünüyorum. İndirim bulduysanız kaçırmayın.

Tabi bu 2 kulaklık arasından seçim yapmanız gerektiği için bu şekilde yorumluyorum :)

@Batina Cahilliğimden soruyorum ses kartının avantajı ses seviyesi mi kalite olarak üstünlüğü yok mu?

Muhtemelen ikisi de geçerli. Ancak ben de bu konuda biraz cahilim :) Ancak genel olarak düşük ses yongalı sistemlerde şikayetin ses seviyesi düşük şeklinde oluyor diye biliyorum. Zaten daha çok oyun odaklı kulaklık olduklarından fazla müzik kalitesi veya müzik konusuna eğilen kişilerin pekte tercih edeceği ürünler olduğunu pek zannetmiyorum.

Mesela ben bu seviyelere çıksaydım bu kulaklığı almazdım.

Amazondan yaklaşık 600 liraya Philips SHP9500 alıp yanına ailexpressten v moda boompro alıp taş çatlasa 700 liraya hem müzik açısından daha iyi hem de oyunlarda oyun kulaklığından bile daha iyi ses kalitesi ve mikrofon kalitesine sahip olurdum diye düşünüyorum.

Bunun konusunu da açmıştım. Ancak ekran kartına öncelik verdim ve 300 liraya Cloud Silver görünce ki Cloud 2'ye eşdeğer olduğundan sadece ses kartı yok. Bu yüzden böyle geçici bir çözüm buldum.

Ama ileride almayı düşünüyorum :)

Youtube'da inceleme videosuna bakabilirsiniz. Ancak open back denilen kulaklık ve dışarıda kullanıma pek uygun olmaz ayrıca evde aynı odada uyuyan veya rahatsız olacak birisi varsa kulaklık biraz dışarıya ses veriyormuş. Mecbur olmadıktan sonra closed back bir kulaklık almayacağım. Cloud Silver closed back ve açıkçası idare eder ama beni open back kadar tatmin etmiyor. Mikrofona konuşurken sesimi içeriden duymak kötü bir hissiyatmış onu anladım :) Sesimi dışarıdan duyarak ses seviyemi anlayabiliyor olmak daha iyiymiş. Eski kulaklığım böyle olduğu için bu 2 ayrımı yapabiliyorum.

Genelde oyun kulaklıkları kapalı tip oluyor diye biliyorum. Cloud 2 mesela öyle. Bunun sebebini muhtemelen turnuvalarda dışarıya ses vermemesi ve dışarıdan ses almaması gerektiği için olduğunu düşünüyorum. Ancak ev içi kullanılacak ise ve biraz dışarıya ses vermesi bir sıkıntı yaratmıyorsa kesinlikle open back kulaklık almanızı öneririm. Deneme imkanınız varsa bu tarz kulaklıkları mutlaka deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hayallerim yıkıldı şu an :) İkisini de kullandınız mı hocam?
Hayır kendi tecrübelerim değil ama ikisini de kullanan birinden aldım bilgiyi, güvenim tam yani. SHP9500'ün tek avantajının daha geniş soundstage olduğunu söylüyordu. (Open Back olmasından dolayı)

Hayallerin boşuna yıkılmasın MH751'de vida problemi var, riske girme bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı