HyperX Cloud II (2) Wireless İncelemesi

TownOfKetchup

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar :)

Bugünkü konuğum HyperX Cloud II Wireless.

Kutu İçeriği:
1 adet Kulaklık
1 adet Çıkarılabilir Mikrofon
1 adet Pop-Filter sünger
1 adet şarj kablosu

Kağıt üzerindeki bilgilerle devam:

Kulaklık​

SürücüDinamik, Neodyum mıknatıslarla birlikte 53 mm
TipÇevresel, Geri dönüş kapalı
Frekans yanıtı15 Hz – 20 kHz
Empedans60 Ω
Ses basınç seviyesi104 dBSPL/mW, 1 kHz frekansta
T.H.D.≤ %1
Ağırlık300 g
Mikrofon ile birlikte ağırlık309 g
Kablo uzunluğu ve tipiUSB şarj kablosu (0,5 m)
Pil ömrü230 saat
Kablosuz Bağlantı Menzili32.4 GHz
20 metreye kadar

Mikrofon​

ElemanElektret kondenser tipi mikrofon
Kutup düzeniÇift yönlü, Gürültü önleyici
Frekans yanıtı50 Hz - 6.8 kHz
Hassasiyet-20 dBV (1 kHz’de 1V/Pa)

Genel Özellikler:
Üstünde ses tekerleği, açıp kapama, ve mikrofon açıp kapama düğmeleri var. Eğer kulaklığın üstünden açmazsanız, USB'nin üstündeki kırmızı ışık yanıp sönüyor, açtığınızda devamlı kırmızı yanıyor. Mikrofonu takıp çıkarılabiliyor, bu da güzel bir artı. Mikrofonun yanında pop-filter bir sünger çıkıyor fakat ben ses farkı olarak çok büyük bir fark göremediğim için ve canlı derslere giriyorum kaba gözükmemesi için takmayı tercih etmedim. Mikrofonu kulaklık üzerinden kapadığınız zaman, mikrofonun ucunda kırmızı bir ışık yanıyor, bu şekilde mikrofonun kapalı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Rahatlık ile devam ediyorum:
Rahatlık konusunda gerçekten çok başarılı buldum. Pedler deri, fakat çok terletmedi beni. Pedin ortası da çok yumuşak. Kafa bandı kısmı da aynı şekilde bayağı rahat, hiç sıkmıyor. Kafa bandının yanlarındaki metaller ayarlanabiliyor, haliyle kafanızın boyutuna göre ayarlayabilirsiniz.

Ses kalitesine gelelim:
Ses kalitesi de gayet iyi buldum. Genelde %100 e getiremiyorum bir şey izlerken veya şarkı dinlerken, bence bayağı çok veriyor sesi. Müzik dinlerken bayağı başarılı. Oyunda test edemedim ama şöyle söyleyebilirim: YouTube'dan bir Valorant gameplayi izledim ve kimin nereden ayak sesi verdiğini, nerede flaş patladığını, nereden duvar atıldığı gibi sesleri gayet rahat anladım.

Tasarım: Cloud 2'ye çok benziyor. Sadece yan metalleri daha bir güzel kırmızı gözüküyor. Bir de nasıl anlatacağımı bilmediğim bir şekil daha eklenmiş metallere. En sondaki fotoğraflar kısmında gözüküyorsa göreceksiniz.

Pil Ömrü:
Kendi internet sitelerinde 30 saat yazıyor, fakat "%50 kulaklık sesinde test edilmiştir. Pil ömrü, kullanıma göre değişir." diye bir not eklenmiş. Kendi tecrübem şu şekilde: Günde en az 5 derse giriyorum, kendimde en az 3 saat kullanıyorum, bazen 4-4,5'u buluyor. %100 şarjdan 2 günde 37 ye düşürebildim, sonrasında sıkıntı çıkmasın diye şarja taktım. Ben bayağı memnun kaldım şarj ömründen düz kablolu kullanırmış gibi kullanıyorum, gece de şarja takıyorum. Mis gibi oluyor :).

Kablosuz Mesafesi:
2+1 evimiz var ve evin her yerinde kolayca geziyorum, mesafe konusunda hiç sorun yaşamadım. Kendi sitesinde 20 Metreye kadar diye söylenilmiş.

Malzeme Kalitesi:
Gayet sağlam geldi bana. Hiç kırılacakmış gibime gelmiyor.

Fotoğraf Zamanı:
Not:
Görüntü kalitesi için kusura bakmayın.

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.37.jpeg

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.35.jpeg

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.34 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.34 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.34.jpeg

İncelememi okuduğunuz için teşekkürler :)
Eklememi istediğiniz bir şey varsa söylerseniz memnun olurum.

Son düzenleme:
Herkese selamlar :)

Bugünkü konuğum HyperX Cloud II Wireless.

kutu içeriği:
1 adet kulaklık.
1 adet çıkarılabilir mikrofon.
1 adet pop-filter sünger.
1 adet şarj kablosu.

kağıt üzerindeki bilgilerle devam:

Kulaklık​

SürücüDinamik, Neodyum mıknatıslarla birlikte 53 mm
TipÇevresel, Geri dönüş kapalı
Frekans yanıtı15 Hz – 20 kHz
Empedans60 Ω
Ses basınç seviyesi104 dBSPL/mW, 1 kHz frekansta
T.H.D.≤ %1
Ağırlık300 g
Mikrofon ile birlikte ağırlık309 g
Kablo uzunluğu ve tipiUSB şarj kablosu (0,5 m)
Pil ömrü230 saat
Kablosuz Bağlantı Menzili32.4 GHz.
20 metreye kadar

Mikrofon​

ElemanElektret kondenser tipi mikrofon
Kutup düzeniÇift yönlü, Gürültü önleyici
Frekans yanıtı50 Hz - 6.8 kHz
Hassasiyet-20 dBV (1 kHz’de 1V/Pa)

genel özellikler:
Üstünde ses tekerleği, açıp kapama, ve mikrofon açıp kapama düğmeleri var. Eğer kulaklığın üstünden açmazsanız, USB'nin üstündeki kırmızı ışık yanıp sönüyor, açtığınızda devamlı kırmızı yanıyor. Mikrofonu takıp çıkarılabiliyor, bu da güzel bir artı. Mikrofonun yanında pop-filter bir sünger çıkıyor fakat ben ses farkı olarak çok büyük bir fark göremediğim için ve canlı derslere giriyorum kaba gözükmemesi için takmayı tercih etmedim. Mikrofonu kulaklık üzerinden kapadığınız zaman, mikrofonun ucunda kırmızı bir ışık yanıyor, bu şekilde mikrofonun kapalı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

rahatlık ile devam ediyorum:
Rahatlık konusunda gerçekten çok başarılı buldum. Pedler deri, fakat çok terletmedi beni. Pedin ortası da çok yumuşak. Kafa bandı kısmı da aynı şekilde bayağı rahat, hiç sıkmıyor. Kafa bandının yanlarındaki metaller ayarlanabiliyor, haliyle kafanızın boyutuna göre ayarlayabilirsiniz.

ses kalitesine gelelim:
Ses kalitesi de gayet iyi buldum. Genelde %100'e getiremiyorum bir şey izlerken veya şarkı dinlerken, bence bayağı çok veriyor sesi. Müzik dinlerken bayağı başarılı. Oyunda test edemedim ama şöyle söyleyebilirim: YouTube'dan bir Valorant gameplayi izledim ve kimin nereden ayak sesi verdiğini, nerede flash patladığını, nereden duvar atıldığı gibi sesleri gayet rahat anladım.

tasarım: Cloud 2'ye çok benziyor. Sadece yan metalleri daha bir güzel kırmızı gözüküyor. Bir de nasıl anlatacağımı bilmediğim bir şekil daha eklenmiş metallere. En sondaki fotoğraflar kısmında gözüküyorsa göreceksiniz.

pil ömrü:
Kendi internet sitelerinde 30 saat yazıyor, fakat "%50 kulaklık sesinde test edilmiştir. Pil ömrü, kullanıma göre değişir." diye bir not eklenmiş. Kendi tecrübem şu şekilde: Günde en az 5 derse giriyorum, kendimde en az 3 saat kullanıyorum, bazen 4-4, 5'u buluyor. %100 şarjdan 2 günde 37'ye düşürebildim, sonrasında sıkıntı çıkmasın diye şarja taktım. Ben bayağı memnun kaldım şarj ömründen düz kablolu kullanırmış gibi kullanıyorum, gece de şarja takıyorum. Mis gibi oluyor :).

kablosuz mesafesi:
2+1 evimiz var ve evin her yerinde kolayca geziyorum, mesafe konusunda hiç sorun yaşamadım. Kendi sitesinde 20 metreye kadar diye söylenilmiş.

malzeme kalitesi:
Gayet sağlam geldi bana. Hiç kırılacakmış gibime gelmiyor.

fotoğraf zamanı:
Not:
görüntü kalitesi için kusura bakmayın.

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.37.jpeg

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.35.jpeg

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.34 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.34 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-26 at 16.09.34.jpeg

İncelememi okuduğunuz için teşekkürler :)
eklememi istediğiniz bir şey varsa söylerseniz memnun olurum.

Hocam merhaba, daha önce kablolu Cloud 2 kullandın mı? Ben Cloud 2'den Wireless'e geçtim ve arada çok büyük bir ses farkı var açıkçası. Cloud 2'nin sesi daha fazla ve Wireless'den dip ses geldiğini fark ettim. Merak ettiğim acaba benim kulaklığımda mı sorun var yoksa genel olarak böyle mi?

Hocam merhaba, daha önce kablolu Cloud 2 kullandın mı? Ben Cloud 2'den Wireless'e geçtim ve arada çok büyük bir ses farkı var açıkçası. Cloud 2'nin sesi daha fazla ve Wireless'den dip ses geldiğini fark ettim. Merak ettiğim acaba benim kulaklığımda mı sorun var yoksa genel olarak böyle mi?

Cloud2 kullanıyorum bende Wireless ile arasındaki ses farkını merak ediyordum açıkcası. Dediğiniz gibi fark varsa arada Wireless büyük sıkıntı.

Geri
Yukarı