HyperX Cloud II kulaklığımın mikrofonu çalışmıyor

myhtai

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.

Kulaklığın mikrofonunun çalışmadığını dün Discord konuşmasında fark ettim. Sesim karşı tarafa gitmiyordu. Bunun ilk başta Discord'dan kaynaklı olduğunu düşünsem de maalesef öyle değildi. Bilgisayarın ayarlarından yaptığım ses testleri, internetten yaptığım ses testleri fark etmeksizin hiçbir türlü mikrofonumdan ses gelmiyordu. Bilgisayarın ayarlarında da, Discord'da da mikrofonumu görebiliyorum. Giriş-çıkış seçeneklerinde doğru şeyler var. Ancak maalesef mikrofonumdan ses gitmiyor. Hiçbir uygulamada gitmiyor. Nedenini bilen varsa ve yazarsa sevinirim.

İyi Sosyal'ler.

Öncelikle merhabalar.

Kulaklığın mikrofonunun çalışmadığını dün Discord konuşmasında fark ettim. Sesim karşı tarafa gitmiyordu. Bunun ilk başta Discord'dan kaynaklı olduğunu düşünsem de maalesef öyle değildi. Bilgisayarın ayarlarından yaptığım ses testleri, internetten yaptığım ses testleri fark etmeksizin hiçbir türlü mikrofonumdan ses gelmiyordu. Bilgisayarın ayarlarında da, Discord'da da mikrofonumu görebiliyorum. Giriş-çıkış seçeneklerinde doğru şeyler var. Ancak maalesef mikrofonumdan ses gitmiyor. Hiçbir uygulamada gitmiyor. Nedenini bilen varsa ve yazarsa sevinirim.

İyi Sosyal'ler.
Bende de aynı kulaklık var ve mikrofonu bir türlü çalıştıramadım. Sayısız farklı yollardan denemeler yaptım ama yok. Konunun takipçisiyim.

Mikrofonu kapatmış ve unutmuş olabilişrsin. Bir kontrol et istersen.
Yok hayır problem o değildi, ancak neyse ki çözdüm.
HyperX'in Firmware'ini yükledim, ardından açtım ve de update dedim.
Daha sonra aygıt yöneticisinden "Ses, video ve oyun denetleyicileri" bölümünden "HyperX Virtual Surround Sound"a sağ tıklayıp cihazımı kaldır dedim.
Ardından bilgisayarı yeniden başlattım ve o sırada kulaklığın USB'sini çıkardım, yeniden başlatmanın bitip ekranımın geldiği an USB'yi tekrar taktım ve sesim gelmeye başladı.

Böyle bir problemi olan biri varsa umarım bu yazdıklarım yardımcı olur.
Size de teşekkür ederim, iyi forumlar.

Yok hayır problem o değildi, ancak neyse ki çözdüm.
HyperX'in Firmware'ini yükledim, ardından açtım ve de Update dedim.
Daha sonra Aygıt Yöneticisi'nden "Ses, video ve oyun denetleyicileri" bölümünden "HyperX Virtual Surround Sound"a sağ tıklayıp cihazımı kaldır dedim.
Ardından bilgisayarı yeniden başlattım ve o sırada kulaklığın USB'sini çıkardım, yeniden başlatmanın bitip ekranımın geldiği an USB'yi tekrar taktım ve sesim gelmeye başladı.

Böyle bir problemi olan biri varsa umarım bu yazdıklarım yardımcı olur.
Size de teşekkür ederim, iyi Sosyal'ler.

Bende yeni Cloud 2 aldım ve her ses seviyesinde bir dip (rüzgar sesi var). Sende böyle bir sorun var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı