HyperX Cloud II vs HyperX Cloud Silver

farukkk

Hectopat
Makaleler
4
Yer
yozgat
Hangisini tercih etmeliyim? 7.1 dışında farklı bir özeliği mevcut mu? Anakartım MSI H170 Gaming M3.
  • HyperX Cloud II fiyatı 409TL
  • HyperX Cloud Silver 279TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Cloud II'de fazladan bir çift kadife kulak yastığı ve USB ses kartı bulunuyor. Anakartınızın ses çipinin zaten sanal 7.1 desteği var, o yüzden mikrofonda cızırtı gibi sorunlarınız yoksa Cloud II'nin ses kartına ihtiyacınız yok. Cloud Silver'da ise kablo üzeri ses kontrol aparatı var. Bunlar dışında hiçbir farkları yok. Suni deri kulak yastıklarından memnunsanız ve ses kartına ihtiyacınız yoksa Cloud Silver almanızı öneririm.

Cloud II'de fazladan bir çift kadife kulak yastığı ve USB ses kartı bulunuyor. Anakartınızın ses çipinin zaten sanal 7.1 desteği var, o yüzden mikrofonda cızırtı gibi sorunlarınız yoksa Cloud II'nin ses kartına ihtiyacınız yok. Cloud Silver'da ise kablo üzeri ses kontrol aparatı var. Bunlar dışında hiçbir farkları yok. Suni deri kulak yastıklarından memnunsanız ve ses kartına ihtiyacınız yoksa Cloud Silver almanızı öneririm.
7.1 olayı nedir peki?

En basit anlatımıyla 2 sürücülü ses sisteminizde sanki 8 ses sürücüsü varmış gibi ses almanızı sağlayan bir teknolojidir 7.1 virtual surround. Açıkçası ben pek sevmiyorum ama denemenizi tavsiye ederim. Anakartınızın desteklediği Nahimic yazılımını ya da Razer Surround yazılımını kurup herhangi bir stereo kulaklıkla test edebilirsiniz.

En basit anlatımıyla 2 sürücülü ses sisteminizde sanki 8 ses sürücüsü varmış gibi ses almanızı sağlayan bir teknolojidir 7.1 virtual surround. Açıkçası ben pek sevmiyorum ama denemenizi tavsiye ederim. Anakartınızın desteklediği Nahimic yazılımını ya da Razer Surround yazılımını kurup herhangi bir stereo kulaklıkla test edebilirsiniz.
Nahimic örnek Cs Go yada Pubg ban yememe sebep olur mu? Sonuç da ek yazılım ve Hyperx Cloud 2 tek farkı ses kartının yanında geliyor olması mı?

Nahimic, tamamen Realtek HD Audio Manager gibi çalışan, H170 Gaming M3 anakartınızın size ses bakımından sunduğu özellikleri kullanabilmenizi sağlayan bir yazılımdır. MSI'ın sitesine girerseniz anakartınızın sayfasında araçlar kısmında da bulabilirsiniz. Oyunlara hiçbir şekilde müdahalesi olmadığından dolayı ban yemeniz sözkonusu değildir. Evet, HyperX Cloud II'nin tek farkı yanında ses kartı ve bir çift kadife kulak yastığı gelmesidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı