HyperX Cloud Stinger Core 7.1 vs. HyperX Cloud Stinger Core

Bütçe
200 - 350₺

Kernel

Decapat
200 - 350₺ arası bütçe ile oyuncu kulaklığı arıyorum ve uzun araştırmalar sonucu karşıma HyperX'in bu iki model çıktı:

Stinger Core (300₺): Kingston HyperX Cloud Stinger Core HX-HSCSC2-BK/WW Kablolu Oyuncu Kulaklığı Kulak Üstü Kulaklık Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Stinger Core 7.1 (390₺): Kingston HyperX Cloud Stinger Core 7.1 HHSS1C-AA-BK/G Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Uzun zamandır takip ediyorum, normalde Stinger Core modeli 390₺, Stinger Core 7.1 modeli 470₺ civarlarındaydı. Bugün sanırım kampanya varmış Stinger Core modeli 300₺, Stinger Core 7.1 modeli 390₺'ye düşmüş. Tabi ki Stinger Core 7.1 modeli bu fiyata gerçek 7.1 değil, sanal, bunun farkındayım ama araştırabildiğim kadarıyla 7.1 olan modelin başlıca iki farkı var: USB ile bağlanabilip HyperX NGenuity yazılımı tarafından desteklenmesi ve mikrofonunu yukarı kaldırınca susturulması. 7.1 olmayan düz Stinger Core modelinde ise yazılım desteği yok, 3, 5mm jak ile tak çalıştır (Windows'un kendi sanal 7.1 desteği var) ve mikrofonu kablo üzerindeki kontrolcüyle kapatıp açabiliyoruz.

Sizce 7.1 olan model için 90₺ daha fazla verilir mi, bütçemi aştığıma değer mi? Fazlaca araştırdım ama benim gözümden kaçan yaygın problemleri veya kronik sıkıntıları var mı (dip ses, cızırtı vb.)? Bu fiyata önerebileceğiniz farklı modeller var mı?

Cooler Master CH321 modeli çok öneriliyor ve Stinger 40mm sürücüye sahipken CH321'in 50mm olması bir avantaj ama tasarım da benim için oldukça önemli ve Stinger modellerin tasarımı bana daha çok hitap ediyor, daha doğrusu CH321 tasarımını hiç beğenmiyorum; normalde asla tasarıma bakmam ve performansa göre karar veririm ama burada bir istisna olarak CH321'i tasarımından ötürü eliyorum sanırım. Gamepower Kizaru'nun ise özellikle 53mm sürücü olması ve titreşimi cezbetti ama çok fazla şikayeti olduğu için tereddütlüyüm, aslında farklı Gamepower ürünleri kullanıp memnun olan arkadaşlarım var ama çoğunluk memnun değilken risk almak istemiyorum. (Forumda çok sık önerilen Rampage Drop Plus maalesef bütçemin çok dışında, Stinger Core 7.1 bile zaten fazlasıyla zorluyor. Yurt dışından almak istemediğim için yine çok önerilen Eksa E900 Pro modelini de eledim.) Bu saydıklarım dışında önerileriniz varsa tavsiyelere açığım.

Şu anda aktif olarak Cloud Stinger Core 7.1 ürününü kullanıyorum. Eski cihazım bozulduğu için (Cloud 2) buna geçiş yaptım. Mikrofonu hayal ettiğimden çok daha kaliteli cızırtı gibi bir durum ben yaşamadım fakat kullandığın anakarta göre değişiklik gösterdiğini duydum her ne kadar ses kartı olsa dahi. Ses kalitesi 40mm sürücüler için fena değil ses seviyesi çok çok yüksek değil 1 2 kademe daha açmak isterdim ama çok da rahatsız edici değil. En dikkat et diyeceğim şey kulak padleri olur. Özellikle bozulan ve deliler gibi kullandığım Cloud 2'nin kadife kulak padlerinden sonra bunun pazardan alınmış gibi hissettiren ses yalıtımı düzgün ama dışardan gelen sesleri kesemeyen hissiz süngerleri şu an canımı sıkıyor. Oyunlarda ses kasma olarak herhangi bir eksiklik ya da "abi ses alttan geliyordu üstten çıktı" gibi bir durum yok. 7.1 olayı ise, Windows'un 7.1 özelliğini kullanmayın, alırsanız da 7.1 özelliğini açmayın hiçbir etkisi yok kullandığım Cloud 2'de de şu anki Stinger Core 7.1'de de kapalı kullanıyorum sesi bozmaktan başka bir işe yaramıyor.

-Mikrofon çok kaliteli.
-Ses 1 2 tık düşük bunu 40mm sürücülere bağlayabiliriz az da olsa.
-Oyunlarda ses kasmana hiçbir sorun yaşatmıyor.
-Kulak padleri illet ettirecek kadar kötü.
Diğer bahsettiğin kulaklıklar hakkında bir bilgim yok. Cloud Stinger 7.1 hakkında da böyle düşünüyorum.

Şu anda aktif olarak Cloud Stinger Core 7.1 ürününü kullanıyorum. Eski cihazım bozulduğu için (Cloud 2) buna geçiş yaptım. Mikrofonu hayal ettiğimden çok daha kaliteli cızırtı gibi bir durum ben yaşamadım fakat kullandığın anakarta göre değişiklik gösterdiğini duydum her ne kadar ses kartı olsa dahi. Ses kalitesi 40mm sürücüler için fena değil ses seviyesi çok çok yüksek değil 1 2 kademe daha açmak isterdim ama çok da rahatsız edici değil. En dikkat et diyeceğim şey kulak padleri olur. Özellikle bozulan ve deliler gibi kullandığım Cloud 2'nin kadife kulak padlerinden sonra bunun pazardan alınmış gibi hissettiren ses yalıtımı düzgün ama dışardan gelen sesleri kesemeyen hissiz süngerleri şu an canımı sıkıyor. Oyunlarda ses kasma olarak herhangi bir eksiklik ya da "abi ses alttan geliyordu üstten çıktı" gibi bir durum yok. 7.1 olayı ise, Windows'un 7.1 özelliğini kullanmayın, alırsanız da 7.1 özelliğini açmayın hiçbir etkisi yok kullandığım Cloud 2'de de şu anki Stinger Core 7.1'de de kapalı kullanıyorum sesi bozmaktan başka bir işe yaramıyor.

-Mikrofon çok kaliteli.
-Ses 1 2 tık düşük bunu 40mm sürücülere bağlayabiliriz az da olsa.
-Oyunlarda ses kasmana hiçbir sorun yaşatmıyor.
-Kulak padleri illet ettirecek kadar kötü.
Diğer bahsettiğin kulaklıklar hakkında bir bilgim yok. Cloud Stinger 7.1 hakkında da böyle düşünüyorum.

Öncelikle deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Konuyu açmamla aradan geçen süreçte Stinger Core modelini elemiştim ve yerine düz Stinger modelini almıştım. Stinger modelinde 50mm sürücü ve deri kulak padleri var. Bu nedenle Stinger modeline daha yakın hissediyordum. Ama tabii Stinger modeli, Stinger Core modellerinden daha pahalıydı ve 7.1 özelliği yoktu. 2 gün önce Stinger modeli büyük bir indirime girerek Stinger Core 7.1 modelinden daha ucuz oldu, üzerine bir de şimdi 7.1'in çok etkili olmadığını ve kapalı kullandığınızı okuyunca tamamen Stinger modeline kilitlendim. En kısa zamanda sipariş vereceğim.

Tekrardan fikirlerinizi paylaşıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, özellikle mikrofon, ses yalıtımı ve 7.1 konusu kafamı kurcalıyordu tam da merak ettiğim şeyleri nokta atışı cevaplamışsınız, sağ olun.

Öncelikle deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Konuyu açmamla aradan geçen süreçte Stinger Core modelini elemiştim ve yerine düz Stinger modelini almıştım. Stinger modelinde 50mm sürücü ve deri kulak padleri var. Bu nedenle Stinger modeline daha yakın hissediyordum. Ama tabii Stinger modeli, Stinger Core modellerinden daha pahalıydı ve 7.1 özelliği yoktu. 2 gün önce Stinger modeli büyük bir indirime girerek Stinger Core 7.1 modelinden daha ucuz oldu, üzerine bir de şimdi 7.1'in çok etkili olmadığını ve kapalı kullandığınızı okuyunca tamamen Stinger modeline kilitlendim. En kısa zamanda sipariş vereceğim.

Tekrardan fikirlerinizi paylaşıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, özellikle mikrofon, ses yalıtımı ve 7.1 konusu kafamı kurcalıyordu tam da merak ettiğim şeyleri nokta atışı cevaplamışsınız, sağ olun.
Dostum, selam. Ürünü sipariş verdin mi, verdiysen performansı nasıl ve verdiğin paraya değer mi? Sanal 7.1 içeren James Donkey, Rampage gibi markaları mı yoksa Stinger'i mi tercih etmeliyim? Teşekkürler şimdiden.

Geri
Yukarı