HyperX Fury SSD'li Sistem Geç Açılma Sorunu

xearhtain

Kilopat
Yer
Bunker
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Öncelikle merhabalar arkadaşlar,

Kingston HyperX Fury 120G SSD disk kullanıcısıyım. SATA 3.0 6 GBPS modunda çalışıyor ve BIOS üzerinden AHCI Mode etkin durumda. Ancak ne yazık ki Windows Log On kısmı (Kullanıcı parola girmi kısmı) oradaki hoş geldiniz yuvarlağı en az 10 tur atıyor. Dikkat ettim harddisk kullanım lambası da yanmıyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir?

Dipnot: Format attıktan sonra ilk 5 reboot süresince sıkıntı yaratmıyor. Ama ardından böyle boşu boşuna bekletiyor. Düşündüm dedim ki acaba bir program kurulumu mu sorun yaratıyor ve 1 gün boyunca Driver'lar haricinde başka hiçbir şey kurmadan kullandım. Ertesi gün yine aynı bekleme sorununu yaşadım.

Düzenleme: UEFI kurulum var arkadaşlar. Yardımcı olanlara sonsuz teşekkürler :)

Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar arkadaşlar,

Kingston HyperX Fury 120G SSD disk kullanıcısıyım. SATA 3.0 6 GBPS modunda çalışıyor ve BIOS üzerinden AHCI Mode etkin durumda. Ancak ne yazık ki Windows Log On kısmı (Kullanıcı parola girmi kısmı) oradaki hoş geldiniz yuvarlağı en az 10 tur atıyor. Dikkat ettim harddisk kullanım lambası da yanmıyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir?

Dipnot: Format attıktan sonra ilk 5 reboot süresince sıkıntı yaratmıyor. Ama ardından böyle boşu boşuna bekletiyor. Düşündüm dedim ki acaba bir program kurulumu mu sorun yaratıyor ve 1 gün boyunca Driver'lar haricinde başka hiçbir şey kurmadan kullandım. Ertesi gün yine aynı bekleme sorununu yaşadım.

Düzenleme: UEFI kurulum var arkadaşlar. Yardımcı olanlara sonsuz teşekkürler :)

Ana Kart logosunu görünce mi geç açılıyor Windows boot olduktan sonramı geç açılıyor?

Crimson hariç herşey kapalı. Maalesef yine sonuç aynı :(

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    102,9 KB · Görüntüleme: 170
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı