HyperX Predator 4 GB CL 16 3200 MHz RAM nereden alınır?

koray105

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600, GTX 1060, 16 GB RAM, MSI X370 GAMING Pro Carbon.
Sistemde bu RAM mevcut 4x2 olarak. 16 yapılmak isteniyor. Nereden bulunabilinir? Yoksa 4x4x8 takılacakmış.

Bu 8'lik bana 4'lük gerek. Yoksa bunu alacaklar performans konusunda nasıl olur 4x2X8?

2x4 var sanırım toplamda 8 GB belleğiniz. Bu kitten 1 tane daha almak istiyorsunuz doğru mu anladım. Toplamda 4 slot.

Aynen öyle. 4x2X8'lik RAM performansı nasıl olur?

2x4'lük modüller artık nadiren satılıyor üretimleri durdu çünkü. Şirketler ellerindeki stokları satıyorlar. 2x8 olarak modül alırsanız daha sağlık olacaktır. Tabii ki işlemciniz nedir bilmiyorum Eğer Quard Channel desteği varsa Mecbur 4x4 gitmelisiniz performans istiyorsanız.

2x4'lük modüller artık nadiren satılıyor üretimleri durdu çünkü. Şirketler ellerindeki stokları satıyorlar. 2x8 olarak modül alırsanız daha sağlık olacaktır. Tabii ki işlemciniz nedir bilmiyorum eğer quard Channel desteği varsa mecbur 4x4 gitmelisiniz performans istiyorsanız.

Ryzen 5 1600 AF varmış işlemci olarak 4x2'lik sisteme farklı bir marka 8 GB takarsam performans düşüşü yaşar mıyım veya artışı?
Yanlış anlamışım hocam, düzenledim zaten. Anakartınız nedir?

Msi B450 Gaming Plus Max​

İşlemciniz Dual Channel destekliyor o sebepten 2 slot yani Dual üzerine 3 slot 4 slotta taksanız Değişen bir şey olmayacaktır. En ideal çözüm 2x8 16 GB Modüllerden almanız.

Yanına 2x4 farklı marka takabilirsiniz ancak MHz'leri aynı olması gerekiyor.

Ekleme yapmak isterim eğer SPD değeri RAM'lerinizin düşükse ve Anakart üzerinde O: C yaparak 3200 MHz çıkartıyorsanız farklı marka 2 model taktığınızda bu O.C işlemi yapılamıyabilir. %50 ihtimal var bunuda söylemek isterim.

İşlemciniz Dual Channel destekliyor o sebepten 2 slot yani Dual üzerine 3 slot 4 slotta taksanız değişen bir şey olmayacaktır. En ideal çözüm 2x8 16 GB modüllerden almanız.

Yanına 2x4 farklı marka takabilirsiniz ancak MHz'leri aynı olması gerekiyor.

Anladım peki örnek veriyorum ben G.Skill CL 16 3200 MHz'lik 8 GB RAM alacağım FPS'lerim aynı kalacak ama sistem oyunlarda rahatlıyacak değil mi?

2x4 mödül yanına tek 8 GB RAM takarsanız %50 ihtimalle O.C yapamayabilirsiniz bu tamamen anakartınıza bağlı bir durum Yani %100 olur dersem yalan söylemiş olurum. O sebepten 2x8 16 GB mödül almanız işinizi %100 garanti altına alacaktır. Hali hazırda olan 2x4 modülüde satarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı