HyperX servisi yalan söylüyor

mimario

Hectopat
Makaleler
1
30.12.2018 tarihinde MediaMarkt üzerinden HyperX Cloud 2 oyun kulaklığı satın aldım. Gayet memnun şekilde kullanıyordum. Birkaç ay öncesinde ise mikrofonu arızalandı. Ses bazen gidiyor bazen gitmiyordu. Giderse de yüksek hışırtılı gitmekteydi.

Ben de 19.07.2020 tarihinde garantiye gönderdim. 13.08.2020 tarihinde MediaMarkt'tan mesaj geldi ve ürünümün servis işleminin tamamlandığı bildirildi. Uğradığımda ise resmen şok oldum. Servis "Kulaklığın menteşelerindeki çatlaklardan dolayı ürün garanti kapsamı dışında tutulmuştur" diyerek herhangi bir onarım işlemi yapmadan olduğu gibi geri göndermiş. Garanti kapsamı dışında olduğunu bana bildirme zahmetine girmediler bile arayıp. Olduğu gibi geri göndermişler.

İşin koptuğu nokta şurası ki menteşelerde en ufak bir çatlak/kırığı geçtim çizik dahi yok. Koskoca firma resmen yalan söylüyor.

Ürünü bilenler bilir ki mikrofonu tamamen ayrı çubuk gibi bir parça. Kulaklıkla, heleki menteşesiyle hiç ama hiç bir alakası yok. Kaldı ki onarımı dahi kabul edecektim yani. Çünkü kulaklıktan memnunum.

HyperX Europa a ait yorumlarda kullanıcılar çok memnundu. Hatta yabancı forumlarda sadece mail atarak doğrudan yeni mikrofona erişebiliyorlardı. Bizim ülkemizdeki servis ise kulaklık menteşesini bahane ederek ürünü komple garanti kapsamı dışında tuttu. Tekrar ediyorum menteşede çatlak, kırık, çizik bulunmuyor. Ürünü temiz kullandım.

Doğrudan tüketici hakem heyetine başvurdum. Şimdi oldukça uzun bir süre bu süreci takip edeceğiz bakalım. Sonuçları buradan paylaşırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buraya yazar mısın?

Ben kulaklık için pad istediğimde yanlış hatırlamıyorsam 10$ istemişlerdi ama yurtdışındaki destek ekibi ile irtibat kurunca ücretsiz gönderdiler.

Teşekkür ederim. Tüketici hakem heyetine ve çeşitli platformlara şikayette bulundum. Yarın buraya da detaylı bir şekilde yazayım.

Ortadaki durum mağduriyetimin giderilmesini aştı. Resmen yalan söylüyorlar.

Geçmiş olsun, sabır diliyorum. Türkiye'deki firmalarda zaman geçtikçe müşteri memnuniyetinden uzaklaşma, müşteriyi suçlama, illegal boyutta yasalara uymama tarzı geriye evrim gerçekleşiyor. Ekonomik sorunlar ve hukuksuzluk ortamı derken kalite iyice düşmeye başladı. Eskiden alışveriş yaptığım çoğu mağaza/firmanın geçmiş kalitelerinden eser yok. Bozuk, güvensiz bir ortama doğru gidiyoruz. Herkes THH diyor, haklılar ama bu süreç ''başvur, kesin sonuç alırsın'' demekle bitmiyor. Pandeminin de etkisiyle 3-8 ay arası bölgeye bağlı bekleme süresi, üstüne düşük ihtimal de olsa mahkemeye taşınma durumu var. Göz göre göre haklı olmanıza rağmen paranızla rezil olup stres olmaya ne gerek var? Müşteri olarak bu kadar mı hedef halindeyiz, anlamıyorum.

Teşekkür ederim. Tüketici hakem heyetine ve çeşitli platformlara şikayette bulundum. Yarın buraya da detaylı bir şekilde yazayım.

Ortadaki durum mağduriyetimin giderilmesini aştı. Resmen yalan söylüyorlar.
uzun zaman geçmiş ama yazıyorum sonuç ne oldu acaba?

uzun zaman geçmiş ama yazıyorum sonuç ne oldu acaba?
Thh kararını tanımadılar. İcra takibi başlattım. Hem fatura bedelini, hem avukatlık bedeli ve diğer masrafları komple ödediler. İnsanlar basıl olsa uğraşmıyor diye bildiğiniz tanımıyorlar thh kararını.

THH kararını tanımadılar. İcra takibi başlattım. Hem fatura bedelini, hem avukatlık bedeli ve diğer masrafları komple ödediler. İnsanlar basıl olsa uğraşmıyor diye bildiğiniz tanımıyorlar THH kararını.

Vayyy dostum gerçektenmi yani sen kulaklık maliyetini ve avukat ücretini aldın peki fazladan tazminat aldın mı seni uğraştırdıkları için?

Geri
Yukarı