Hz düşürüp çözünürlük arttırılabilir mi?

tunahancan72

Hectopat
Daha fazla  
İleride 144 Hz 1080p monitör almayı düşünüyorum ama olurda video izlemek istediğimde çözünürlüğü düşürüp Hz arttırmak var. Ben bunu tersine uygulayıp 60 Hz 2K yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir şey yok maalesef. 1080P 60 Hz olur yine. Sanırım eskiden CRT monitörlerde öyle bir fonksiyon vardı, yanlış hatırlıyor olabilirim.

Hayır, P olarak kısalttığımız şey pixel yani kısaca anlatmak gerekirse küçük ölçüde olan fiziksel noktalar, noktalar fiziksel olarak renk değiştirip gördüğün görüntüyü ekrana veriyor. Yani dediğim şu ki monitör 1080P 144hz ise en fazla 1080P çözünürlükte görüntü alabilirsin.

İleride 144 Hz 1080p monitör almayı düşünüyorum ama olurda video izlemek istediğimde çözünürlüğü düşürüp Hz arttırmak var. Ben bunu tersine uygulayıp 60 Hz 2K yapabilir miyim?
"Bilmem yapabilir misin?" 😄

İşin şakası bir yana, grafik kartınız destekliyorsa ayarlardan bu çözünürlüğü seçebilirsiniz pek tabii. Grafik kartınız 2K çözünürlüğü vermek için ekstra çabalayacak, lakin monitörünüz size dikey 1440 piksel veremeyecektir. 1440p renderlayıp, 1080p olarak gösterebilir.

DLSS destekleyen oyunları ve DLSS teknolojisini araştırın derim. Orada güzel şeyler var. 4K DLSS ile 1080p'de 4k kalitesini yakalatabiliyor. (Aradaki fark gerçekten anlaşılıyor)

İronimi yapıyorsunuz yoksa size ne canım istiyor? Komik de değil ki espri sadece sordum bilmediğim bir şeyi soramayacaksam bu platformun amacı ne.

Geri
Yukarı