Hz Süleyman'ın Yüzüğü ve Yüzüklerin Efendisi Filmi

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ilginc bilgiler bunlar...

Iyi Izlenceler :)

Video tamamen palavradan ibaret.
Neyse ki gelişmiş teknoloji çağda yaşıyoruz, yoksa ''bakara makara'' diyenler çoktaan başımıza peygamber kesilmiş olacaklardı.

Adamların bulduğu her şeye mutlaka bir kılıf uyduruyoruz... Hakkımızı yemesinler, uydurma konusunda üstümüze yoktur bak.
Bir örnek: Adamlar uzayı keşfetti ''bu aslında falanca ayette yazıyordu zaten'' dedik. Madem öyleydi, öyle yazıyordu da sen niye ilk bulup, yapmakla beraber canlandırmadın inek :saçma:

Benzerlik gayet normal değil mi Enginar bey :) Çok eskilere gittiğimizde bizim şuan peygamber olarak gördüklerimiz o dönemler aslında onlardan biriydi.

Ben çocukken, yani bundan 30 sene önce (elektrik yok, TV yok) güzel hikayeler bilen ve ses tonu da güzel olan yaşlıların evinde toplanılır hikaye dinlerdik. Çoğu hikayelerin filmlerini son 10 yılda izledim. Şimdi, bu hikayelerin aynısını yapan yabancılar nereden biliyordu? Tesadüf mi? Değil.

La erpo sen 30 sene önce sana Yüzüklerin Efendisi hikayesini anlatmalarini beklemiyordun herhalde.
Güzel hikayelere gelince benim ninem bizi korkutarak uyutmak icin dunganga masalini anlatirdi cok uzun seneler sonra bunun hem Müjde Ar'in oynadigi (Ismini hatirlamadigim...) bir filmde, hem de annemden gercek olmadigini ögrendim. Yoksa 15 yasima kadar dunganga gelecek diye donuma ediyordum Allahima... :)

Aha buldum vallahi tekerlemesini...

"Evvel zaman icinde
Var imiş bir dunganga
Alırmış çocukları
Atarmış sepetine
Yaparmış hep dunganga
Dunnn ganga dun ganga"

Aha yemin ederim filmi de buldum tikla bakalim. :)
Konudan iyice ciktik ama, la bana ne :)

Öyle değil la :D Ben o dönemler dinlediğim hikayeleri son 10 yolda Holywood yıldızlarından oluşan film olarak izledim diyorum. Sözünü ettiğim hikayeler ise bu insanların bir dönem beraber yaşatıklarının kanıtı demeye çalışıyorum.

La ben simdi anladim, bazen böyle aptallasiyorum erpo. :)
Benim en cok yasamak istedigim odun sobasi citirdilari icerisinde masal dinlemek idi, ama Mersin'de hemen hemen hic soguk olmadigi icin Annem cok cok KATALITIK yakardi, bilen bilir.
Ahhh ahhh cok özledim Mersin seni.

Aglatacan lan beni, konu degistir.
Saruman ne kötü adamdi be ya. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı