i-Doser Nedir ? Yapanlar Ne Hissediyor ?

Olayın derinine indim. Denemeyi düşünmüyor değilim ilk başta çok salakça bir şey gibi göründü. Sonra anladım ki adamlar '' Gates Of The Hades'' dozunu almışlar. Kısacası şu beyni etkileyen bir takım ses dalgaları var. Çeşitli dozlar var ve istediğiniz duyguyu kısacası para ile alabiliyorsunuz. Demin yazdığım korku, ölüm, hiç tatmadığın duygular, heyecan gibi...

Bunun çeşitleri var mesela '' quick happy'' mutlu edici bir duygu veriyormuş.

Hepsini bu siteden öğrenebilirsin. Çeşitli videolar var Youtube'da insanlar tarafından paylaşılmış. Belli bir süre dinliyorsun ama sonra korkutucu gelerek mesela gerçekten korkum ayağa fırlıyor insanlar.

Tabi gerçek midir bilmiyorum. Ama hepsinde aynı etkiyi gösteriyor neredeyse... Hepsi dalga geçmiyordur umarım. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

2 tane örnek paylaşmak gerekirse... Daha izlemek isterseniz benzer videolarda çok var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayın derinine indim. Denemeyi düşünmüyor değilim ilk başta çok salakça bir şey gibi göründü. Sonra anladım ki adamlar '' Gates Of The Hades'' dozunu almışlar. Kısacası şu beyni etkileyen bir takım ses dalgaları var. Çeşitli dozlar var ve istediğiniz duyguyu kısacası para ile alabiliyorsunuz. Demin yazdığım korku, ölüm, hiç tatmadığın duygular, heyecan gibi...

Bunun çeşitleri var mesela '' quick happy'' mutlu edici bir duygu veriyormuş.

Hepsini bu siteden öğrenebilirsin. Çeşitli videolar var Youtube'da insanlar tarafından paylaşılmış. Belli bir süre dinliyorsun ama sonra korkutucu gelerek mesela gerçekten korkum ayağa fırlıyor insanlar.

Tabi gerçek midir bilmiyorum. Ama hepsinde aynı etkiyi gösteriyor neredeyse... Hepsi dalga geçmiyordur umarım. :)

2 tane örnek paylaşmak gerekirse... Daha izlemek isterseniz benzer videolarda çok var.

Bu nasıl bir şey yav. :D Son videodaki adam neden korktu?

Bu nasıl bir şey yav. :D Son videodaki adam neden korktu?

Dinlediği dozun ismi ''Gates Of The Hades''. Siteyi incelersen hangi duyguları hissettirdiğini görebilirsin ki alıntı yaptığım yazıda da yazmıştım. :) Ama kendim bizzat denemediğim için gerçekten oluyor diye bir şey söyleyemem. Ama videolara bakarsak oluyor gibi gözüküyor...

I-Doser yapmışlığım var biraz bilgi verebilirim. Bazı dozlar cidden etki ediyor Gates Of Hades, Gravity gibi. Ama etkiyi tam alabilmeniz için daha ufak dozlar var onlarla başlamanız lazım. Yoksa aldığınız etki diye hissettiğiniz şey psikolojik tepki oluyor. Tam konsantre olup dinlemeniz tavsiye olunur.

Bak mesela burada çocuk sürekli gülüyor.

Buradaki adam korkuyu denemiş zaten çoğunluk korkuyu denemiş nedense... Tam dakika 2:55 den sonra başlıyor korkması.

Şahsen çok merak ettim. Detaylıca araştırırsam denemek isterim. Ama bilmiyorum ki bir zararı var mı? Uzun bir müddet müsait olduğum zaman araştırırım. Neymiş neyin nesiymiş... :)

I-Doser yapmışlığım var biraz bilgi verebilirim. Bazı dozlar cidden etki ediyor Gates Of Hades,Gravity gibi. Ama etkiyi tam alabilmeniz için daha ufak dozlar var onlarla başlamanız lazım. Yoksa aldığınız etki diye hissettiğiniz şey psikolojik tepki oluyor. Tam konsantre olup dinlemeniz tavsiye olunur.

Herhangi bir zararı var mı? Sonuçta anladığım kadarıyla beyni tetikleyen bir şey... Gerçi ev kulaklığından ne olur diyeceğim ama ne olur ne olmaz...

Yani normalde hiçbir zararı yok. Sadece internet sitesinde tam etki için stereo kulaklık kullanman gerektiği sana söyleniyor

İzlenmesi gereken bir video. Uzak durun bence.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı