Çözüldü i3 1005G1 sistem oyunlarda belirli bir süre sonra FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Forever897

Hectopat
Daha fazla  
Son 2 gündür herhangi bir oyunda ( LoL, Minecraft, Satisfactory, GTA 5, The Long Dark) oyunu oynadıktan belli bir süre sonra oyunda FPS 0-5 arasına düşüyor ve dakikalarca beklememe rağmen düzelmiyor. Daha 2 aylık laptop kullanıyorum i3 1005G1 ve 4+4 RAM mevcut. Sizce sorun Windows ile alakalı olabilir mi? Çünkü oyunu kapadıktan sonra donma kasma problemi diğer uygulamalarda da devam ediyor (görev yöneticisi, Opera) resetledikten sonra her şey stabil olarak çalışıyor. Sonra yine takılmalar başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sizdeki gibi ayarladım. Bir deneyim inşallah faydası olur. Emeğinize sağlık.

Bir şey değil hocam. Sorununuz çözülürse cevabımı çözüm olarak işaretlemenize sevinirim. Bazen ekran kartı frekansı düşebiliyor. Onun için RTSS ile bakmanızı öneririm.
Kusura bakma seni de uğraştırıyorum ama.

Tamamdır hocam. İsterseniz attığım fotoğraflardaki gibi yaparak da kolaylık sağlayabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü (10)_LI.jpg

Ekran Görüntüsü (11).png

Denetim masası güç seçenekleri ayarlarına girin, plan ayarlarını değiştirde gelişmiş ayarlarda minimum işlemci durumu ayarı olması lazım, prizdeyken en az 5% ise onu %100 yapın zaten öyleyse bırakın kalsın. Bir de laptoplarda genelde fan profil ayarları olur, fn + f bilmem ne tuşuyla açar kapatır profiller arasında geçiş yaparsın. Fan profil ayarı varsa performans ya da oyun ayarına aldığından emin ol, sessiz ayarlarda kaldıysa ondan da yapabilir. Fan ayarı varsa tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı