i3 10100 Sistem nasıldır?

Bütçe
Net değil.
Yer
Elazığ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün size aldığım ve alacağım parçalarla kurduğum sistemden bahsedeceğim. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Sistem;
i3 10100 (geçici APU)
Stok gelince 1650 veya 5500XT.
H410M veya B460 (Gaming gecesi)
8 GB DDR4 CL15 HyperX Fury RAM.
Aerocool VX Plus 500W PSU.
Patriot Burst 240 GB SSD.
Gametech colder mesh kasa (hava orta)

Not: Kasa, PSU, SSD ve RAM aldım. Diğerlerini Gaming gecesinde uyguna almayı düşünüyorum. 4-5 ay geçici UHD 630 kullanacağım. En fazla Zula falan oynar ekran kartı gelince RDR2 GTA 5'e geçerim. Bir de ekran kartı gelince işlemciyi satıp i3 10100F almak daha mantıklı olur gibi param artar Elazığ'dayım buradakiler her şeyi pahalıya alıyor.
Bu arada kasa ve PSU ucuza geldi diye aldım yoksa ben de FSP, Zalman almam gerektiğini biliyorum. Giriş seviyesi bunlar.

Gayet mantıklı ve güzel olmuş. Tek yapılabilecek şey, 8x2 RAM olur. O da bildiğin gibi, sonradan eklenebilir.

Bir de ekran kartı gelince işlemciyi satıp i3 10100F almak daha mantıklı olur gibi param artar Elazığ'dayım buradakiler her şeyi pahalıya alıyor.
Paran artarsa yeni nesile bile bakabilirsin.

Gayet mantıklı ve güzel olmuş. Tek yapılabilecek şey, 8x2 RAM olur. O da bildiğin gibi, sonradan eklenebilir.

Paran artarsa yeni nesile bile bakabilirsin.

Yurt dışında uygun olur da Türkiye'de çok zor uygun olursa harika olur. Bu arada 8x2 en kısa zamanda yapmaya çalışacağım 8 GB RAM artık yetmiyor.
i3 10100 ile Zula da falan kaç FPS alabilirsin ki bilmediğimden soruyorum.

Zula çok düşük bir oyun olduğundan 60'ı falan rahat geçer diye düşünüyorum drop da girmez oyuna.

Stok geldiğinde 1650 değil de superini alın derim bakınız,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen çok fark olduğunu biliyorum da stok gelir param da olursa 5500XT alırım stok gelmez param az olursa 1650 alırım para biriktirip yükseltirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı