i3 10100 UHD 630 GPU için 16 GB RAM şart mı?

bytrog

Centipat
Daha fazla  
Hepinize selamlar. i3 10100 işlemcimin dahili grafiği ile oyun oynuyorum. İlerleyen zamanlarda ekran kartı alacağım. Şu an 8 GB (8x1) 2666MHz RAM mevcut. Buna bir 8 GB daha takviye yapsam oyunlarda fark görür müyüm? Oynadığım oyun ise ETS 2.

ETS 2 de fark görmezsiniz ama aşırı ram isteyen oyunlarda takılma olabilir. Artık günümüzde 16 gb ram daha ideal, şu anlık işinizi 8 gb görüyorsa bu şekilde kullanmaya devam edin.

Hepinize selamlar. i3 10100 işlemcimin dahili grafiği ile oyun oynuyorum. İlerleyen zamanlarda ekran kartı alacağım. Şu an 8 GB (8x1) 2666MHz RAM mevcut. Buna bir 8 GB daha takviye yapsam oyunlarda fark görür müyüm? Oynadığım oyun ise ETS 2.

16 ideal olacaktır bu arada kaç FPS alıyorsunuz ETS 2'de merak ettim de.

16 ideal olacaktır bu arada kaç FPS alıyorsunuz ETS 2'de merak ettim de.

En düşük ayarlarda 30 - 35 FPS arası geziyor. (modlu). Modsuzda ortalama 50 civarı olur.

Kesinlikle görürsün hocam 50 FPS alıyorsan 70'e kadar çıkar.

Ya çok kararsız kaldım, malum stoklar hızla azalıyor ve RAM'leri uygun almak şart. Ve az para da değil ortalama 400 TL civarı.

Ya çok kararsız kaldım, malum stoklar hızla azalıyor ve RAM'leri uygun almak şart. Ve az para da değil ortalama 400 TL civarı.

Hocam RAM için indirim kovalayın şu an 350 TL 300 TL'ye alınabilir kesinlikle aynı RAM'den alın bu arada farklı RAM sorun çıkarabilir.

Hocam RAM için indirim kovalayın şu an 350 TL 300 TL'ye alınabilir kesinlikle aynı RAM'den alın bu arada farklı RAM sorun çıkarabilir.

Aynen bu RAM'dan alacaktım. Zaten şu an da bu var. Sadece arasındaki farkları araştırıyorum. Eğer dediğiniz gibi 15 - 20 FPS fark edecekse alırım. Sadece oyun da değil, Photoshop, video programlarını da kullanıyorum aktif olarak. Orada da fark edeceğini düşünüyorum.

Görürsünüz bende ETS 2'de 35FPS alıyordum şimdi Dual yaptım 75FPS'e yükseldi. Yükselmez diyenler yine bilmeden konuşuyor.

Not: İşlemcim 10400 ama çok fark olcağını sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı