i3 10100F 5600XT sistem CS:GO yüksek FPS'de yırtılma oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

bertony

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Benim i310100F işlemcim ve 5600 XT ekran kartım var.
CS:GO'da V-Sync'i açtığımda yırtılma problemi ortadan kalkıyor fakat 6.6 ms tepkime süresi alıyorum.
V-Sync'i kapattığımda ise 3-4 ms e kadar düşüyor fakat bu durumda da ekranda yırtılmalar oluyor.
Bu durumda V-Sync açmadan yüksek FPS'lerde akıcı şekilde oyun oynamak için bir yol var mı?
Çok araştırdım, çok okudum ama bunun başka bir çözümünü göremedim!
Varsa yoksa V-Sync!

Cíeł

Centipat
FPS i sabitlemek işine yarayabilir ayrıca monitörün kaç Hz ise o Hz değerinde sabitlemen daha faydalı olur, hem sistemi gereksiz yere yük altında bırakmazsın, hemde yırtılma dediğin durum gerçekleşmez ki gerçekleşirse de V-Sync yerine Freesync kullanabilirsin.

KS
KS
bertony

bertony

Picopat
FPS'i sabitlemek işine yarayabilir ayrıca monitörün kaç Hz ise o Hz değerinde sabitlemen daha faydalı olur, hem sistemi gereksiz yere yük altında bırakmazsın, hem de yırtılma dediğin durum gerçekleşmez ki gerçekleşirse de V-Sync yerine FreeSync kullanabilirsin.

FreeSync'i açık ve kapalı da oynadım ve yırtılmalar düzelmedi.
FreeSync çözüm değil. V-Sync tede 6 ms e çıkıyor. Tepkime süresi düşük ve yırtılma olmayan bir yol çözümü lazım hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Cíeł

Centipat
Monitör ayarlarında da açık mı, çünkü kapalı olarak geliyor diye biliyorum. Ayrıca AMD Radeon Software dede Freesync açık olmalı aksi takdirde işe yaramaz.

Xantern

Hectopat
Makaleler
2
Yer
TR server
V-Sync açın. Gecikme artacak ama yırtılma ortadan kalkacak. Atıyorum 144 Hz monitörünüz varsa 144 FPS'e sabitlenecek. Sonrasında konsolu açın ve fps_max 142 yazacaksınız ve gecikme de kalkacak. 60 Hz monitör kullanıyorsanız fps_max 59 yazmanız yetecektir.

Captain99

Centipat
V-Sync açın. Gecikme artacak ama yırtılma ortadan kalkacak. Atıyorum 144 Hz monitörünüz varsa 144 FPS'e sabitlenecek. Sonrasında konsolu açın ve fps_max 142 yazacaksınız ve gecikme de kalkacak. 60 Hz monitör kullanıyorsanız fps_max 59 yazmanız yetecektir.
60 FPS CSGO oynanmaz. En az 121 yapması lazım 60 hertz için.

Yukarı