Çözüldü i3 10100F boşta 60-65 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Paladynee

Hectopat
Yer
C:\Users\Administrator
Daha fazla  
Meslek
Sakarya Üni. Öğrenci
Merhabalar, Ocak ayları civarında kendime i3 10100F bir işlemci aldım, gayet sorunsuz kullanıyorum hiçbir problem yok ancak şöyle bir sorunum var:
İşlemcim boşta 60-65 derece civarında oynuyor. İşlemcimin sıcaklık okuyan sensöründe bir problem olabileceğini düşünüyorum, çünkü App Center'da fan hızı sıcaklığa göre değişiyor, kalibre ettiğimde ise boşta %70'de çalışan bir fanım oluyor ki bu da yüksek ses çıkartıyor. Ha arada sırada da yanlış okuyup 20 derece de gösterebiliyor yazılım ancak sonraki okuyuşunda düzeltiyor bu sorunu. AIDA64 stres testi sonuçlarım biraz değişik. Test boyunca işlemci fanım %100'de çalışmaktadır.

Sonuçlar:
Test başlamadan önce: 66 derece.
Test başladığı anda (1 saniye geçmeden): 70 derece, sıradaki okuyuşunda 72 derece.
5 dakika boyunca test sonrası: 71 derece.

Sadece daha dikkatli bakan için attım. Başka herhangi bir nedeni yok.
Konuyu biraz daha açar mısınız? Dediklerinizi anlamıyorum.
Forumun %70'i ban yedi. Tebrikler. Bu bilgiyi nereden öğrendiniz acaba?
Ayrıca düzgün bir şekilde konuşmayı bilmiyorsunuz galiba? Asıl forumun %70'inin ban yediğini kim söyledi?

İnanmıyorsanız alın bakın, bir Süper Moderatör tarafından onaylandı bu kural.

5 dakika AFK kalmışım herkes cevaplar yazmış, geciktirdiğim için kusura bakmayın.
Kasa modelini bilmiyorum, arkada 1, önde 2 adet fanı var.
i3 10100f
GTX 1050Ti
16GB DDR4 RAM
H410M H Anakart
High Power ECO BR 500W 85+

5 dakika AFK kalmışım herkes cevaplar yazmış, geciktirdiğim için kusura bakmayın.
i3 10100f
GTX 1050Ti
16GB DDR4 RAM
H410M H Anakart
High Power ECO BR 500W 85+
1-2 saat stres testinde kalsın, son sıcaklığı buraya atın. Sonrasında ise Kaspersky ile tam tarama yapın.

i3 10100F.
GTX 1050 Ti.
16 GB DDR4 RAM.
H410M H anakart.
High Power eco br 500W 85+

En düşük işlemci durumunu 5 yap güç seçeneklerinden ya da dengeli moduna al.

Bunu dener misin işlemci boşta kaç GHz ile çalışıyor.

Bilgisayarımda virüs olmadığından %99 eminim, şüpheli dosyaları çalıştırmam, antivirüs taraması yapalı uzun bir süre de olmadı. Boştayken işlemci yediği falan yok yani, %3'te falan dolanıyor.

Bunu dener misin işlemci boşta kaç GHz ile çalışıyor.
Ohhhh, sıcaklık düşsün diye işlemcinin performansından da olsun arkadaş de mi?
Bilgisayarımda virüs olmadığından %99 eminim, şüpheli dosyaları çalıştırmam, antivirüs taraması yapalı uzun bir süre de olmadı. Boştayken işlemci yediği falan yok yani, %3'te falan dolanıyor.
Dediğimi yapar mısınız?
1-2 saat stres testinde kalsın, son sıcaklığı buraya atın.

Ohhhh, sıcaklık düşsün diye işlemcinin performansından da olsun arkadaş de mi?

Dediğimi yapar mısınız?
Dediğinizi yapmak için mevcut zamanım olduğunu pek zannetmiyorum ancak sıcaklığın değişeceği gibi yok. Vaktim olduğu zaman yapar atarım buraya.

Geri
Yukarı