i3 10100F RX 6400 sistem FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

Berk Chelik

Hectopat
RAM
Kingston ValueRam 8x2 16 GB 2666MHz
SSD veya HDD modeli
SanDisk SSD Plus 480 GB
Ekran kartı
Sapphire Pulse RX 6400
Anakart
MSI B460M-A PRO
İşlemci
i3 10100f
RX 6400 ekran kartım var. İlk aldığım zaman her oyunda FPS düşmesi oluyordu bu sorunu farklı driver kurarak hallettim. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Forza Horizon 4, Battlefield 1 gibi oyunlar yağ gibi akıyor. Ama gelelim Warframe, LoL, Valorant ve CS:GO gibi oyunlarda sürekli bir takılma ve donma tarzı şeyler oluyor. Hiçbir çözüm bulamadım.
Mesela Valorant girdim kullandığım silahta ilk ateş ederken takılıyor birisi skill attığında falanda öyle peş peşe takılmalar gerçekleşiyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? İnternette baktığım testlerde böyle bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağır oyunları düzgün oynatıp e-spor oyunlarını oynatmaması çok tuhaf. PCI 3.0 olması sadece 20-30 FPS az verir diye okumuştum, zamanla bu sorun düzelir mi?

Driver ile bir nebze çözülür fakat PCI yolunu 4.0 için çok daha iyi stabil yapmışlar. Donma takılma sorunu yeni gelecek driverlar ile çözülecektir.

O ekran kartından tam performans almak için PCI 4.0 destekleyen bir anakart ve işlemci kullanmalısınız.
Bkz;
11400F - H510 / 12100F - H610.
3300X - B550.

Driver ile bir nebze çözülür fakat PCI yolunu 4.0 için çok daha iyi stabil yapmışlar. Donma takılma sorunu yeni gelecek driverlar ile çözülecektir.
Anladım hocam teşekkürler, iade süresi geçtiği için iade edemiyordum parça sorunlu sanmıştım.

O ekran kartından tam performans almak için PCI 4.0 destekleyen bir anakart ve işlemci kullanmalısınız.
Bkz;
11400F - H510 / 12100F - H610.
3300X - B550.
Maalesef parça değişimi yapacak bütçem yok ve iade süreleri doldu.

Geçen gün yeni driver gelmiş onu indirince daha kötü oldu her oyun crash veriyordu. Eski sürüme döndüm tekrardan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı