Çözüldü i3 10100F sistem IDM ile oyun indirme sonrası yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LawbringerGaming

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. 1 ay önce yeni bir bilgisayar aldım. Dün IDM ile oyun indirirken kardeşim bilgisayarı kapatmış. Oyun kaç GB ise inmişti ama indirildikten sonra aktarma veya tarama gibi bir şey yapıyordu (IDM kullananlar bilir). Bunu yaparken kapattı ve ne olduysa o zaman başladı.

Bilgisayarı açarken 1 2 dakika da açıldı. Normalde 5 6 saniyede açılıyordu. Açılınca klosörler 3 4 saniye sonra açılıyordu. Oyunlarda 10 FPS geçmiyordu. Sonra bilgisayarı kapadım, fare ve klavyenin ışıkları kapandığı halde kasa çalışıyordu. 1-2 dakika sonra kapandı. Açtığımda aynıydı.

NVIDIA güncellemesi vardı yaptım ve biraz düzeldi bilgisayar. Oyunlarda öncekinde kaç FPS alıyorsam şimdi de aynıydı. Ama takılmalar vardı. Sağa döndürüyorum, takılıp FPS 20'lere düşüyordu.

Sonra bu sabah bilgisayarı açarken bir sıkıntı yoktu ama klosörler yine yavaş açılıyordu. Oyunlar bu sefer 20 ile 30 FPS arasıydı ve işlemciyi 100% kullanıyordu. Küçücük ve güvenli bir program bilgisayarı nasıl bu hale hala anlamıyorum. Kardeşim sordum bir şey yaptın mı diye ama yok dedi. Çözümü nedir?

Sistem parçalarım:
  • i3 10100F
  • GTX 1650
  • 16 GB RAM 2933 MHz DDR4
  • MSI H410M-A Pro
resim_2022-01-16_101928.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DISM aracını kullanarak denetim yapın. Oluşan hataları denetler.
Arka planda IDM çalışıyor olabilir mi? Ve oyundaki kullanım ile birlikte tam kullanıma ulaşmış olabilir işlemci. Ama ekran kartı %100 kullanıldığı için ben sorun oyunda olduğunu düşünüyorum. Oyunun dosya doğrulamasını yaptınız mı?

Arka planda IDM çalışıyor olabilir mi? Ve oyundaki kullanım ile birlikte tam kullanıma ulaşmış olabilir işlemci. Ama ekran kartı %100 kullanıldığı için ben sorun oyunda olduğunu düşünüyorum. Oyunun dosya doğrulamasını yaptınız mı?
Ekran kartı %100 kullandığında bir sıkıntı yok zaten ama işlemci ilk defa %100 kullanmaya başladı. Normalde 40 ile 60 arasındaydı. IDM hep çalışıyor önceden böyle bir sıkıntı yoktu.

Oyunda normalde 120FPS üstü almanız gerekirken işlemci kullanım oranı düştüğünde bile 60FPS zor alıyor. Acaba grafik ayarlarını bir kontrol etseniz mi?
Ben ayarları Legendary ve rare arası yaptığım için normal böyle almam. Ayarları en düşüğe alsam 120FPS üstü alırım zaten.

Geri
Yukarı