i3 10100F sistem nasıldır?

Bütçe
5000
A

İşlemci ile anakartı bu sekilde alsam daha iyi sanırım 1-2 gun bile beklemeden siparis vermeye düsünüyorum son dakikalar :)
Alabilirsiniz hocam 10400f ile aceleniz var sanırım.

Beklemekten yoruldum hocam kafaya koydum bugun alacağım :)

6 parca toplam 3400 TL yapiyor ekran kartı tavsiyeniz var mıdır idarelik Max 1500 TL bütce ayirabilirim.

Aradaki fiyat farkı cok az oldugu için bir eksisi yok ekran kartı dısında 2-3 sene anakart islemci değişikliği yapıcagımı sanmıyorum.

Anakartı B460 yapman sana performans artışı sağlamadığı gibi, 11.nesil işlemci de takamayacaksın H410 ve B460 anakartlara.
Türkiye'nin çoğu 10. nesil işlemciye yatırım yaptıktan 1 sene sonra işlemci değiştirip 11. nesil'e geçecek ekonomik duruma sahip değil. Eğer arkadaşlar 3-4 sene sonra değiştirmek istiyorsa zaten o zamanki en güncel işlemci ve anakartı alıp değiştirir. Sırf 11. nesil desteği var diye H510 tavsiye etmek ne derece mantıklı bilmiyorum. Haa ram mhz'leri 2666 mhz'den fazla destekliyor orası ayrı. Öyle bir avantajları var evet ama o da aradaki fiyat farkına değer mi orası meçhul.

Fiyatlar düzelene kadar bir de ekran kartı almayı düsünüyorum. Tavsiyeleriniz varsa alabilirim. Hem sistem hem ekran kartı hakkında şimdiden cok teşekkür ederim.
Hocam H410M-A PRO modelinde ARGB desteği yok. Bu yüzden MSİ MAG FORGE 100M tavsiye ederim. RGB kasa ve bütçe olarak daha uygun.

Yeni konular

Geri
Yukarı