i3 10100F sistem nasıldır?

Thin0s

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar şimdi ben bundan tam 2 ay önce, bir bilgisayar toplamaya karar verdim hazır sistem alacak bir bütçem yoktu o zamanlar ben direk tek tek toplamaya başladım teker teker parçaları aldım hem Vatan Bilgisayar'dan, hem de Media marktan, bilgisayar parçalarıyla aram hiç yoktu 0 bilgiydi, gittim anakart olarak ilk gözüme çarpanı aldım fiyatı 1239 TL'di 1418e aldım Media mark tarafından koruma garantisi yatpırdım 179TL'ye bir de H510M-K anakart, işlemciyi vatandan aldım i3 10100F 1124 TL'ye RAM olarak Corsair Vengeance 8x2 16 RAM aldım LPX 1300'e aldım, PSU MSI MAG A550bn 550W PSU 700 liraya aldım SSD olarak kazıklandım Crucial 250GB 749'a aldım evet SSD konusunda kazıklandım son olarak kasayı 852 TL'ye aldım, MSI MAG Forge 100R. Ekran kartını cuma günü alacağım bu cuma trafik kazası geçirdim 3 ay dışarıya çıkıp yürüyemeyeceğim allahıma şükürler olsun yaşadım. 2 el almayı kesinlikle düşünmüyorum ailem zaten beyinleri zehir gibi çalışıyor ama PC işlerinden anlamıyorlar tanıdığımızda yok ekran kartı olarak RX 6500XT almayı düşünüyorum 3700'e Hepsiburada'dan Sapphire modelini, bazıları diyor ki alma 4 GB yetmez 3 sene idare etmez oynayacağım oyunlar RDR2 GTA Days Gone Mafia Definitive Edition GTA Definitive Edition trilogy Dying Light 2 Cyberpunk oynarım en düşükte veya ortada kaldırırsa 1080p FIFA pes, bakıyorum fiyat bandına 3700'e 0 ekran kartı yok 4VRAM 64 Bit sıkıntısı çeker miyim? Çok mu kötü toplamışım bilgisayarı parçalarını bilmeden topladım evet SSD'de bayağı kazık yedim diğerlerinden yemiş miyim sizce? Dediğim gibi hazır sistem alacak bütçem kesinlikle yoktu. Ekran kartı tercihim nasıl sizce? Yardımcı olursanız çok çok sevinirim 2 el almayacağım düşünmüyorum zaten alamam 3 ay dışarıya çıkamayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
öncelikle geçmiş olsun. bendede aynı sistem var 0 bilgiyle iyi dizmişsiniz. gayet iyi şuan ancak işlemci sıkıntı cıkarırsa cıkarır. max 2666 mhz ram destekliyor ve pci 3.0 onun dısında gayet güzel.

Vatan, MediaMarkt gibi yerler tercih edilmemeli SSD'de bayağı yüksek bir fiyat söylenmiş ama performansından memnun kalırsan sıkıntı olmaz, ekran kartı olarak RX 6600XT al bence performansı memnun bırakırm.
Hocam arkadaşın bütçesi 3.7, hadi 4k diyelim. Siz 7-7.5klık ekran kartı önermişsiniz.

Hocam 10100F için bence 6600XT fazla kaçar ama eğer ileride işlemciyi değiştirebilirim derseniz 6600XT, yok upgrade çok fazla yapamam diyorsanız 6500XT öneririm. Geçmiş olsun bu arada.

Son düzenleme:
Hocam 10100F için bence 6600XT fazla kaçar ama eğer ileride işlemciyi ve anakartı değiştirebilirim derseniz 6600XT, yok upgrade çok fazla yapamam diyorsanız 6500XT öneririm. Geçmiş olsun bu arada.

Ne açacaksın? Geçmiş olsun. Kaza açıdan mı dediniz anlamadım. Anakartımı değiştirmem. İşlemci olarak ekran kartını aldığım zaman 6 ay sonra i5 11400F'e geçeceğim. Anakartım PCI 4.0 destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne açacaksın? Geçmiş olsun. Kaza açıdan mı dediniz anlamadım. Anakartımı değiştirmem. İşlemci olarak ekran kartını aldığım zaman 6 ay sonra i5 11400F'e geçeceğim. Anakartım PCI 4.0 destekliyor.

Eğer 11400F'e geçecekseniz 6600XT alabiliyorsanız iyi olur am 500 TL daha ekleyip 6700XT alırdım ben olsam.

Eğer 11400F'e geçecekseniz 6600XT alabiliyorsanız iyi olur am 500 TL daha ekleyip 6700XT alırdım ben olsam.
şu anda ekran kartına vericek bütçem 4 bin :(

PSU 550 Power MSI MAG A550bn ve bütçem hiç 6600XT çıkmaz

Öncelikle geçmiş olsun. Bende de aynı sistem var 0 bilgiyle iyi dizmişsiniz. Gayet iyi şu an ancak işlemci sıkıntı cıkarırsa cıkarır. Max 2666 MHz RAM destekliyor ve PCI 3.0 onun dısında gayet güzel.

Tamamdır çok teşekkür ederim peki 2-3 sene götürür mü bu sistem beni

Vatan, MediaMarkt gibi yerler tercih edilmemeli SSD'de bayağı yüksek bir fiyat söylenmiş ama performansından memnun kalırsan sıkıntı olmaz, ekran kartı olarak RX 6600XT al bence performansı memnun bırakırm.

4K bütçem var RX 6500XT alacağım 5-6 ay sonra PCI 4.0 geçmek için i5 11400F'e geçeceğim. Başka bütçem yok şu anlık ekran kartı için maalesef :(

Son düzenleme:
şu anda ekran kartına vericek bütçem 4 bin :(

PSU 550 Power MSI MAG A550bn ve bütçem hiç 6600XT çıkmaz

Tamamdır çok teşekkür ederim peki 2-3 sene götürür mü bu sistem beni

4K bütçem var RX 6500XT alacağım 5-6 ay sonra PCI 4.0 geçmek için i5 11400F'e geçeceğim. Başka bütçem yok şu anlık ekran kartı için maalesef :(
evet götürür. ancak xfxin sogutmasi saphireden daha iyi ve sekil olarakta güzel 3-5 derece fark eder ama bence xfx almaniz daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı