i3 10100F sistem toplama

Ressamdavinci

Decapat
Merhabalar, kuzenime üniversite süresi boyunca (4.5yıl) yetebilecek bir PC dizmek istiyoruz. En geç pazar gününe kadar alacağız fakat hangi parçaları almalıyız karar veremedik. Şimdilik 4K bir bütçemiz var 1300TL taksit ile ödenecek gerisi nakit bir 10 gün sonra 700TL daha nakit eklenecek.
İşlemci olarak i3 10100F düşünüyoruz.
Anakart herhangi bir fikrimiz yok en fazla 600TL verebiliriz.
Kasa Zalman m5mf düşündük.
PSU Max 400TL bütçemiz var.
RAM pek fark etmiyor, 300TL aşmadığı sürece sorun yok herhalde.
Son olarak ekran kartı---Sapphire RX5500 XT düşünüyoruz, 1800TL tek fanlı modeli.
Bu ekran kartının tek fanlı modelini önerir misiniz?
Anakart ve PSU konusunda bir seçim yapamadık, yardımcı olursanız seviniriz.

2300 TL gibi bir fiyat tutuyor. Ekran kartı olarak biraz ısınıyor ama tek fanlı RX 5500 XT ya da 2. el RX 570 bakabilirsiniz.

2300 TL gibi bir fiyat tutuyor. Ekran kartı olarak biraz ısınıyor ama tek fanlı RX 5500 XT ya da 2. el RX 570 bakabilirsiniz.

Hocam anakart o işlemci için abartılı olmuş.

Hocam benim söylediğim kasa iyi değil midir ? Biraz ışıklı olursa fena olmaz kendisi sever bu tarz şeyleri. 2.el ekran kartına pek sıcak bakmıyorum olanlar da 0 fiyatlarına yakın hele rx570 sağlam bulmak çok zor mining den dolayı. Bir de dediğim gibi şimdilik 4k gibi bir para var 10 gün sonra tam bir para elimize gececek. Bu ekran kartlarının durumu ne olur bilemiyoruz yoksa şimdi ekran kartı hariç parçaları alıp kullanır daha sonra ekran kartını takabiliriz hem butcemizfe arta ama stok sorunu devam eder mi emin değiliz. İleride işlemci değişikliği yapmayabilir sistemi 4 yıl kullanmayı dusunuyor belki ram eklenir. Bu 11.nesil işlemciler aynı soketi mi kullanacak 10.nesille ? Son olarak elimizde boşta duran AEX1550 adında bir ekran kartı var bu 10 günlük süreçte idare eder mi win 10 ile driver sıkıntısı olur mu ? Kusura bakmayın çok uzun ve karışık yazmış olabilirim sınavlarımdan dolayı bir an önce yazmak istedim.

Sizin söylediğiniz kasa güzel. Ben biraz daha ucuz olması açısından söyledim. İleride elinize para geçecekse 500 TL fazla verip daha güçlü bir işlemci alabilirsiniz. Söylediğiniz ekran kartını kullanabilirsiniz. İ3 10100F'de gayet güzel bir işlemci.

Hocam benim söylediğim kasa iyi değil midir ? Biraz ışıklı olursa fena olmaz kendisi sever bu tarz şeyleri. 2.el ekran kartına pek sıcak bakmıyorum olanlar da 0 fiyatlarına yakın hele rx570 sağlam bulmak çok zor mining den dolayı. Bir de dediğim gibi şimdilik 4k gibi bir para var 10 gün sonra tam bir para elimize gececek. Bu ekran kartlarının durumu ne olur bilemiyoruz yoksa şimdi ekran kartı hariç parçaları alıp kullanır daha sonra ekran kartını takabiliriz hem butcemizfe arta ama stok sorunu devam eder mi emin değiliz. İleride işlemci değişikliği yapmayabilir sistemi 4 yıl kullanmayı dusunuyor belki ram eklenir. Bu 11.nesil işlemciler aynı soketi mi kullanacak 10.nesille ? Son olarak elimizde boşta duran AEX1550 adında bir ekran kartı var bu 10 günlük süreçte idare eder mi win 10 ile driver sıkıntısı olur mu ? Kusura bakmayın çok uzun ve karışık yazmış olabilirim sınavlarımdan dolayı bir an önce yazmak istedim.
Hocam söylediğiniz kasa iyidir. Alternatif olarak;

Sizin söylediğiniz kasa güzel. Ben biraz daha ucuz olması açısından söyledim. İleride elinize para geçecekse 500 TL fazla verip daha güçlü bir işlemci alabilirsiniz. Söylediğiniz ekran kartını kullanabilirsiniz. İ3 10100F'de gayet güzel bir işlemci.

İ5 işlemci olabilir aklıma gelmişti durumu değerlendirip karar vereceğiz. Bir de H410 M serisi bir anakart önerebilir misiniz? Fiyatlar sürekli değişiyor B460M anakart 700tl lere çıkarsa almak zorlaşabilir. 10.nesil muhabbetini sormuştum fakat alacağımız anakartı 11.nesil intel işlemciler ile kullanabilir miyiz? Elimizdeki ekran kartı çok eski. İnternette baktığım zaman w10 driver bulunmuyor sorunsuz kullanabilir miyiz ? ve lol, valorant tarzı oyunları çalıştırır mı bir bilginiz var mı? Teşekkürler
Hocam söylediğiniz kasa iyidir. Alternatif olarak;

Bu kasanın ön tarafı cam herhalde. Mesh panel diye tabir ediliyor herhalde ön tarafı delikli bir kasa bakıyorum kendime sistem dizerken bu tarz ön tarafı cam bir kasa almıştım bilmeden pişman etmişti. Bir önceki mesajıma bakabilir misiniz ? Ekran kartı ve işlemci nesli hakkına soru sormuştum belki bir bilginiz vardır. Teşkkürler

Ekleme
Gametech kasa modelleri var mesela redline. legend gibi bunlar hakkında fikiniz nedir 350tl civarındalar.

Hocam i5 fiyatına ekstra olarak 8gb ram ve ssd ekleyebiliyoruz. I5 işlemciyi alırsak maalesef sdd alamayız elimizde 500gb 7200rpm harddisk var fakat durumu ne bilmiyorum

Hocam dediğiniz anakartı bugün 605 tl ye aldık. Fakat şöyle bir şey dikkatimizi çekti. RGB desteği yok diyorlar bu tam olarak ne oluyor. Mesela Zalman N5 MF adlı kasayı alacağız 4 adet fanı renkli bunların renklerinin çalışmasında sıkıntı olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı