i3-10100F sistem toplama

Bütçe
5000.00 TL

Bulut Okan Özp

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, değerli "Technopat" forum ailesi!
Bir sistem toplamak istiyorum. Topladığım sistemi kararlaştırdım. Fakat fikirlerinizi önemsemek adına sizlere sunmak istiyorum. Aynı zamanda sizlerin de parça değişikliği veya komple farklı bir toplama önerisi varsa bunları dikkate almak isterim.
Aşağıdaki özellikler benim topladığım, ama almak için kararsız kaldığım sistemdir. Sizce iyi bir sistem toplamış mıyım yoksa eksiklerim var mı?

- Topladığım Bilgisayar:
Ekran kartı:
ASUS ROG STRIX RX570 OC 4 GB. GDDR5 OC 256BİT AMD RADEON DX12
(Elimde Mevcut, 1 yıl oldu alalım)

RAM: XPG Gammix D30 AX-4U32008G16A-SR30 16GB (2X8GB) DDR4 3200 MHz CL16 Gaming Ram (Yeni Alacağım)

SSD: Hi-Level Ultra series 550-530 120GB SSD. (Elimde Mevcut, 1 yıl oldu alalım)

SATA: 350GB Samsung 7200RPM hard disk. (Elimde Mevcut, 1 yıl oldu alalım)

Anakart: Asus Prime H510M-R-SI Intel H510 Soket 1200 DDR4 3200(OC) Mhz mATX Gaming Anakart (Yeni Alacağım)

İşlemci: Intel Core i3-10100F 3.60Ghz 4 Çekirdek (Sanalda:8) 6MB Önbellek Soket 1200 Tray İşlemci (Yeni Alacağım)

PSU: Everest Rampage 600W 80Plus PSU. (Elimde Mevcut, 1 yıl oldu alalım)

Kasa: 4 fanlı temperli camlı mash panel kasa. (Elimde Mevcut, 1 yıl oldu alalım)

İşlemci soğutucu: İntel'in orjinal işlemci soğutusundan, daha yeni sıfır aldım
(Elimde Mevcut, yeni aldım)

Monitör: ViewSonic Curved kavisli monitör 144 Hz 1ms.
(Elimde Mevcut, 1 yıl oldu alalım)

"Yeni alacağım" diye nitelendirdim parçalar belli zaten, Kısacası o üçünü değiştireceğim geri kalan bende var zaten. o üçüne ortalama 5.000 TL maks bütçem vardı. Ben bunları bulabildim sizce bu 3 parça ile bu sistem canavara dönüşür mü? Ek olarak oyunlarda yüksek fps değerlerine ulaşır mıyım?

Ayırabileceğim maksimum bütçe : 5.000 TL'dir
Değerli yorumlarınızı bekliyorum, Saygılarımla..

Sistem güzel, bir iki parça hariç.

D30 RAM yerine bunu alman daha iyi olur. Kaliteli RAM'lerdir.

SSD kronik sorunlu fakat yapacak bir şey yok önceden almışsınız.

PSU zaten vasat değiştirin bir an önce.

Uygun bence. Yalnız o PSU'yu değiştirin en yakın vakitte.
Anladım hocam ilginiz için teşekkür ederimm Peki PSU olarak önerebileceğiniz bir ürün var mı bu sisteme duyarlı? PSU içinde 1000.00 TL bütçe çıkartabilirim.
Sistem güzel, bir iki parça hariç.

D30 RAM yerine bunu alman daha iyi olur. Kaliteli RAM'lerdir.

SSD kronik sorunlu fakat yapacak bir şey yok önceden almışsınız.

PSU zaten vasat değiştirin bir an önce.
Önerdiğiniz RAM, benim tespitimden daha iyi doğrusu, bu fikrinizi değerlendireceğim hocam. SSD'ye gelince aslında haklısınız fakat o ssd tam sıfır 1 defa toplamda 3 gün kullandım köşede duruyor. SSD fiyatlarıda arttı şimdi, sizce değiştireyim mi idare edeyim mi?

Anladım hocam ilginiz için teşekkür ederimm peki PSU olarak önerebileceğiniz bir ürün var mı? Bu sisteme duyarlı? PSU içinde 1000.00 TL bütçe çıkartabilirim.

Önerdiğiniz RAM, benim tespitimden daha iyi doğrusu, bu fikrinizi değerlendireceğim hocam. SSD'ye gelince aslında haklısınız fakat o SSD tam sıfır 1 defa toplamda 3 gün kullandım köşede duruyor. SSD fiyatları da arttı şimdi, sizce değiştireyim mi idare edeyim mi?

Ömrü bitene kadar kullanın fazladan masrafa gerek yok. Sonra değiştirirsiniz.

Geri
Yukarı