i3 10100F sistemde GTA 5'de düşük FPS

NeversMind

Decapat
Herkese merhaba, benim sistemim şu;

i3 10100F.

GTX 1070 Ti 8 GB.

16 GB tek slot RAM.

240 HDD + 240 SSD.

MSI H410-M'a Pro anakart.

GTA V oyununda 40-50 FPS alıyorum sizce bu normal mı? Bazı arkadaşlar RAM'dan dolayı dedi fakat darboğaz falan var mı? (tek slot RAM) FPS'in bu kadar düşük olması neden kaynaklanıyor olabilir? Valorant'ta bile 90'a düşüyor FPS.

Tek slot RAM sıkıntı. Arkadaşların doğru demiş. Bir 8 GB modül alıp 24 GB yapmanız lazım ya da raminizi satıp iki adet 8 GB modül almanız lazım.

RAM kaynaklı olabilir 8x2 yaparsanız çözülebilir ayrıca sıcaklık değerleriniz nasıl.

Kanka sıcaklıklar 55 dereceyı gecmıyor Max 60 falan.
Tek slot RAM sıkıntı. Arkadaşların doğru demiş. Bir 8 GB modül alıp 24 GB yapmanız lazım ya da raminizi satıp iki adet 8 GB modül almanız lazım.

Bakacağım artık aga kaç FPS artışı olur. Bugün sordum bır arkadasa sadece AMD işlemci kullanıyor ekran kartsız 150 FPS alıyorum dedı benım FPS 90'a kadar dusuyor bu kadar saçma bir şey yok.

Kanka sıcaklıklar 55 dereceyı gecmıyor Max 60 falan.

Bakacağım artık aga kaç FPS artışı olur. Bugün sordum bır arkadasa sadece AMD işlemci kullanıyor ekran kartsız 150 FPS alıyorum dedı benım FPS 90'a kadar dusuyor bu kadar saçma bir şey yok.
5600G kullansa bile 150FPS alamaz ekran kartsız nasıl alıyormuş ? Bence az sallasın. GTA 5 için konuşuyorum valorant ise bilemem.

5600G kullansa bile 150FPS alamaz ekran kartsız nasıl alıyormuş? Bence az sallasın. GTA 5 için konuşuyorum Valorant ise bilemem.

Valorant için kanka GTA V'de imkansız
RAM kaynaklı olabilir 8x2 yaparsanız çözülebilir ayrıca sıcaklık değerleriniz nasıl.

DSR ile 2K vaya 4K yapmanızı öneririm. Ekran kartı tam yükte kullanılmıyordur muhtelemen.

5600G kullansa bile 150FPS alamaz ekran kartsız nasıl alıyormuş? Bence az sallasın. GTA 5 için konuşuyorum Valorant ise bilemem.

Dediğiniz gibi RAM de sıkıntı olabilir %40 CPU kullanımı %20 GPU %50 küsur RAM bellek kullanıyor PC.

Son düzenleme:
Sorun bu işte. CPU GPU'yu besleyemiyor. Grafikleri fulleyin yük biraz GPU'ya binsin.

İşlemci kullanımı da düşük. Sıkıntı RAM bağlantı hızında. Tek slotun hızı yetmiyor. Ben Rust oynarken ekran kartı kullanımım %30 civarında kalıyordu RAM takınca %90'a çıktı ve aldığım FPS 30'dan 75'e çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı