i3 10100F sisteme 2400 TL'lik ekran kartı önerisi

Bütçe
2400 TL
2400 TL'ye sıfır kart zor. En iyi ihtimalle GTX 1650 düşer. 1650 Super ve 5500 XT 4 GB gibi kartlar o fiyata düşse geldiği gibi indirirler ilk başlarda. NVIDIA ve AMD gidip masaüstü için RTX 3050/6500 XT gibi kartları sallarsa piyasaya belki o zaman 2000-3000 TL aralığına düzen gelir.

Nasip olur mu... 😀

Umarım, güzel bir kart ama nereden baksan yarı yarıya düşmesi lazım mantıklı seviyeye gelmesi için. Artık satıcılar "ne kadar 1050 Ti satsak kardır" diye satışa mı koymuyor anlamadım. 1650S/5500 XT/1660/1660S seviyesi komple kayıp.

Fark etmez hocam ben GTX1650'ye geçsem bile kar olur.😀

Kasım ayında geçici süreliğine 5500XT 8 GB almıştım yaklaşık 2000 liraya. Bir süre kullanıp 3070 falan alırım diyordum piyasa saçma sapan bir hal alınca ben de yükseltmedim bu kartla yola devam ettim. Artık kartlar düşmeye başladı, bir 1660'lar 6-7 bin liraya satılıyordu 4500'e kadar geriledi madem o kadar bekledin, az daha bekle 1660 alırsın beklediğine değer :). Ben de bekliyorum beklediğime değsin diye en dibi görene kadar bekleyeceğim :D.
Hocam alakasız lakin RX560 ve GTX1650 kaça düşer.
Teşekkür ederim şimdiden.

Tam bir fikrim yok o kartlarla ilgili ne desem boş ama inşallah beklediğiniz fiyata düşer :).

Kasım ayında geçici süreliğine 5500XT 8 GB almıştım yaklaşık 2000 liraya. Bir süre kullanıp 3070 falan alırım diyordum piyasa saçma sapan bir hal alınca ben de yükseltmedim bu kartla yola devam ettim. Artık kartlar düşmeye başladı, bir 1660'lar 6-7 bin liraya satılıyordu 4500'e kadar geriledi madem o kadar bekledin, az daha bekle 1660 alırsın beklediğine değer :). Ben de bekliyorum beklediğime değsin diye en dibi görene kadar bekleyeceğim :D.

Hocam bu son 6 aydır her gün piyasa artıyordu bende artık dayanamadım sıfır RX560 aldım 1750TL'ye.
Şansıma ben aldıktan 2 hafta sonra fiyatlar düşmeye başladı.
RX560 bana rahat rahat yetiyor ama piyasa düşerse pişmanlık duygusu içinde olacağım.

Hocam bu son 6 aydır her gün piyasa artıyordu bende artık dayanamadım sıfır RX560 aldım 1750TL'ye.
Şansıma ben aldıktan 2 hafta sonra fiyatlar düşmeye başladı.
RX560 bana rahat rahat yetiyor ama piyasa düşerse pişmanlık duygusu içinde olacağım.

Yani çok büyük bir kaybın yok aslında 10.000 liraya aldığı kartın 5-6 bin liraya düştüğünü gören insanlar var. Orantısal olarak aynı % zararınız olabilir ama para olarak o kadar da pişman olmayın beterin beteri var. (Tabi ki sizin zarar ettiğiniz parayı küçümsemiyorum ama 4-5 bin lira zarar etmiş olanlar olduğu için beterin beteri var üzülmeyin diyorum )

Yani çok büyük bir kaybın yok aslında 10.000 liraya aldığı kartın 5-6 bin liraya düştüğünü gören insanlar var. Orantısal olarak aynı % zararınız olabilir ama para olarak o kadar da pişman olmayın beterin beteri var. (tabi kisizin zarar ettiğiniz parayı küçümsemiyorum ama 4-5 bin lira zarar etmiş olanlar olduğu için beterin beteri var üzülmeyin diyorum )

Teşekkür ediyorum hocam bana moral verdiniz. 😍

Geri
Yukarı