i3 10100F sisteme 2400 TL'lik ekran kartı önerisi

Bütçe
2400 TL
Sıfır şart değilse o fiyat bandında ikinci el GTX 1060 3GB veya sağlam pazarlıkla vs denk getirilebilirse 1060 6G zor bir ihtimal olsa da düşünülebilir. Tabii bu kartlarla söylediğiniz oyunlarda 144'ün üstünü çok rahat görebileceği gibi GTX 1050 2G gibi bir kart bile ihtiyacınızı görmeye yeter bence. Şu an için de acil bir ihtiyaç söz konusu değilse bu devirde kart almak pek akıl karı değil ayrıca, ilerleyen zamanlarda fiyatlarda düşüş olacağını düşünüyorum.
Şubat ayında ekran kartımı satmıştım. O zamandan beri bilgisayarım yatıyor. :) Çalışmaya unutacak ondan korkuyorum idarelik bakıyorum ekran kartını da zaten. Yedek olarak dursun.

Ekran kartları ucuzluyor sizin yerinizde olsam biraz daha sabrederdim. 1660 Ti 4500'lere kadar düştü, 1-2 aya kalmadan eski fiyatlara yaklaşacaklardır ve şu an aldığınızın 2 kat daha iyisi bir kartı o zaman 2400'e alabilirsiniz.

Ekran kartları ucuzluyor sizin yerinizde olsam biraz daha sabrederdim. 1660 Ti 4500'lere kadar düştü, 1-2 aya kalmadan eski fiyatlara yaklaşacaklardır ve şu an aldığınızın 2 kat daha iyisi bir kartı o zaman 2400'e alabilirsiniz.

Hocam alakasız lakin RX560 ve GTX1650 kaça düşer.
Teşekkür ederim şimdiden.

Dediğim gibi şubat ayından beri bekletiyorum. Pişman olmamak adına 1-2 ay daha bekleyebilirim aslında. Kararsız kaldım şimdi :)

Dediğim gibi şubat ayından beri bekletiyorum. Pişman olmamak adına 1-2 ay daha bekleyebilirim aslında. Kararsız kaldım şimdi :)

Hocam ben 1750TL civarına aldım 2 ay içinde forumda düşeceğini söyleyen kişiler var.
Ne olacağını bilemeyiz ama bence de düşecek gibi ve ben yaklaşık 900/1000TL zarar edeceğim sanırım. 😀

2400 TL'ye sıfır kart zor. En iyi ihtimalle GTX 1650 düşer. 1650 Super ve 5500 XT 4 GB gibi kartlar o fiyata düşse geldiği gibi indirirler ilk başlarda. NVIDIA ve AMD gidip masaüstü için RTX 3050/6500 XT gibi kartları sallarsa piyasaya belki o zaman 2000-3000 TL aralığına düzen gelir.

Geri
Yukarı