i3 10100F Sisteme Ekran Kartı Önerisi

caglarcar

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Hayırlı akşamlar herkese. Kısaca sistemim;

i3 10100F.
2x8 3000 RAM.
250 SSD.
1TB HDD.
MSI B460M-A PRO.
Zalman n5mf.
Pylon 650W.

Ekran kartımı satmıştım bir süre önce. GTX 1660S kullanıyordum. Dostlar fazla oyun oynayan birisi değilim. Hali hazırda PS4 konsolum var ve 5'e yükselteceğim yaz veya sonbahara doğru. Bilgisayarımı da ekran kartsız bırakmak istemiyorum. CS:GO, LoL, PUBG, Warzone, hunt, Valorant, Overwatch gibi Online oyunları oynatabilecek kart bakıyorum.

Önerebileceğiniz kartlar nelerdir? Max. 2000 TL verebilirim.

1500 TL'ye tek fanlı GTX 1650 işimi görür mü? Sıfır-kapalı kutu alacağım. Çift fanlılara göre gözle görülür FPS kayıpları yaşar mıyım? Dediğim gibi hikayeli ağır oyunları konsoldan oynamayı tercih ediyorum. Bu yukarıdaki saydığım oyunlar için tek fanlı 1650 yeter mi acaba? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

i3 10100F.
2x8 3000 RAM.
250 SSD.
1TB HDD.
MSI B460M-A PRO.
Zalman n5mf.
Pylon 650W.

Ekran kartımı satmıştım bir süre önce. GTX 1660S kullanıyordum. Dostlar fazla oyun oynayan birisi değilim. Hali hazırda PS4 konsolum var ve 5'e yükselteceğim yaz veya sonbahara doğru. Bilgisayarımı da ekran kartsız bırakmak istemiyorum. CS:GO, LoL, PUBG, Warzone, hunt, Valorant, Overwatch gibi Online oyunları oynatabilecek kart bakıyorum.

1500 TL'ye tek fanlı GTX 1650 işimi görür mü? Sıfır-kapalı kutu alacağım. Çift fanlılara göre gözle görülür FPS kayıpları yaşar mıyım? Dediğim gibi hikayeli ağır oyunları konsoldan oynamayı tercih ediyorum. Bu yukarıdaki saydığım oyunlar için tek fanlı 1650 yeter mi acaba? Teşekkürler.

Dostum ana kartın işlemcin ve kasan benim sistemimle tıpatıp aynı. Ben de ekran kartı almak istiyorum ama şu an stoklar ve fiyatlar berbat durumda. Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası.

1300-1500 bandında rx580 alabilirsin garantili ikinci el.
gtx 1650 den iyimidir bu kart peki ? amd kartlarını hiç bilmiyorum.
!660 Super'i ne kadar sattınız? 1660s önerecektim ama satmışsınız zaten.
Hocam oldu biraz 4300 e satmıştım.
Dostum ana kartın işlemcin ve kasan benim sistemimle tıpatıp aynı. Ben de ekran kartı almak istiyorum ama şu an stoklar ve fiyatlar berbat durumda. Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası.
Dediğim gibi ben konsolcuyum. Bilgisayarda fps oyunları oynuyorum sadece. Gtx 1650 ler 1500 tlye sıfır bulunuyor.

GTX 1650'den iyi midir bu kart peki? AMD kartlarını hiç bilmiyorum.

GTX1650s oyununa göre bazı durumlarda 580'i geçiyor. Ama düz 1650 580'den daha güçsüz ve tek fanlı olanını alıyorsunuz. 4 GB Sapphire Nitro+ RX580 almak daha mantıklı 1500₺ gibi rakamlara.

i3 10100F.
2x8 3000 RAM.
250 SSD.
1TB HDD.
MSI B460M-A PRO.
Zalman n5mf.
Pylon 650W.

Çift fan 2. el bir RX570 bulabilirsen alabilirsin dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı