i3 10100F ve GT 1030 sisteme kaç W PSU gereklidir?

yellowstorm

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selamlar.
İncehesap'tan indirimlerle birlikte bu parçaları satın aldım ancak ekran kartını ve PSU'yu yenileyemedim. Bir süre kendi ekran kartımı ve mevcut PSU mu kullanacağım sorum şu bu PSU bu sistemi taşıyabilir mi? İleride RTX bir ekran kartı aldığımda PSU'yu da yenilemeyi düşünüyorum.

İşlemci: i3 10100F.
Anakart: MSI B460M PRO.
RAM: 16 GB teamforce Vulkan 3000MHz DDR4 tek kanal.
Ekran kartı: ASUS Phoenix GeForce GT 1030 2 GB.
SSD: SanDisk SSD Plus 480GB.
PSU: Xigmatek X Calibre 80+ PSU 400W.

Bu PSU ile kullandığım mevcut sistemim:
Xeon E5450.
Kingston 1333 MHz RAM 8 GB (4+4) çift kanal.
MSI G41M-P43 combo.
ASUS Phoenix GeForce GT 1030 2 GB.

Elinizde bulunan PSU'nun yeteceğini düşünüyorum ben ama yine de alayım derseniz ileriye dönüklük açısından 600W 80+ highp Power PSU alabilirsiniz. Bütçeye göre Gold veya eco versiyonu olmak üzere.

Nasıl kronik sorunlu nerede yazıyor ben göremedim.
SSD'nin üzerinde kronik sorunluyum falan mı yazacak 🤣 🤣

Evet ben SanDisk SSD Plus 480GB, çok ucuzum çünkü kronik sorunlarım şunlar;
  • Okuma ve yazma hızı düşükülüğü.
  • Ani sistem kitlenmeleri.
Sizce satıcı/ürünü üretenler bunu yazar mı? Artık herkes biliyor SSD Plus serisinin kronik sorunlu olduğunu.

Nasıl kronik sorunlu nerede yazıyor ben göremedim.

Üzerinde kos kocaman yazmazlar herhalde ben sorunluyum almayın diye.
Sadece azıcık araştırmanın sonucunda sorunları çıkıyor ortaya.
@Umut 77 hocam sorunlu modellerin olduğu listeyi atmış zaten artık bu tür konularda buna bakarak SSD yorumunda bulunabilirsiniz.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim evet elimdeki PSU çok eski değil 1-1.5 yıllık PSU. SSD konusuna gelirsek SSD'yi geçen sene aldım zaten SATA 2'de kullandığım için çok fazla bir verim alamadım ama yine de uyarılarınız için sağ olun PSU'yu ekran kartı yükseltmesi yaptığım zaman değiştireceğim belki M.2 SSD'de takabilirim bu arada yeni sisteme geçiş yaptığımda şu anki SSD mi direkt takıp kullanma şansım var mı acaba sistemde bir çakışma ya da başka bir sorun yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı