i3 10100F vs R3 3100

Toplayacağım pc yi çok uzun süre kullanacağım için oc. yapmayacağım(pc ömrü kısalmasın diye)
Ram frekansı benim için önemli.
R3 3100 PCI-E 4.0, B450M-A Pro Max anakartla uyumlu olur mu?
Hocam bence R3 3100 ve B450 S2H tercih et. Ama alternatif olarak 10100F ve B460M-A PRO. Cevap şu ikisininde birbirine göre avantajları falan var. İsteyen istediğini tercih etsin.
Arkadaş bu fiyatta Intel M.2 desteği yok demiş ben de var dedim bu ne alaka?
Hocam ironi beeee. Şaka yani.

Bulunuyor.
Benim bir sorum var bu anakart 2933 MHz ama sadece 2666 MHz'de mi çalışıyor?

Evet 2666 MHz'yi aşmak için Z serisi anakart lazım fakat çok pahalı ve ileri seviye bir anakart.

i3-10100 ile B460 chipset ile 2666 MHz RAM çalışabilir. i7 veya i9 ile 2933 MHz RAM kullanılabilir. Yanlış yönlendirmeler havada uçuyor. Bir saniye durup konu sahibini neden dinlemiyorsunuz?

PC'yi uzun süre kullanacaksan soketin bir önemi yok, zaten ileride değişecek. Oyun odaklı istiyorsan Intel bir sistemi tercih et, işlemci soğutucusunu da değiştir. Intel sistem de RAM frekansı önemli değil. 2666 MHz bile çalışsa seni uzun süre götürür. Takma bunu kafana.

Son düzenleme:
PC'yi uzun süre kullanacaksan soketin bir önemi yok, zaten ileride değişecek. Oyun odaklı istiyorsan Intel bir sistemi tercih et, işlemci soğutucusunu da değiştir. Intel sistem de RAM frekansı önemli değil. 2666 MHz bile çalışsa seni uzun süre götürür. Takma bunu kafana
i3 10100F'in 6m önbelleğinin olması bir sıkıntı yaratır mı, ne gibi avantaj/dezanatajları olur?

i3 10100F'in 6M önbelleğinin olması bir sıkıntı yaratır mı, ne gibi avantaj/dezanatajları olur?

Intel fan boyuyum ben ama sen bence AMD al RAM konusuna kafayı takmışsın ve 10100F ile arasında oyunlarda aşırı derecede bir fark yok. İleride upgrade yaparken daha mantıklı seçim olur AMD soketli kartlar.

i3-10100 ile B460 chipset ile 2666 MHz RAM çalışabilir. i7 veya i9 ile 2933 MHz RAM kullanılabilir. Yanlış yönlendirmeler havada uçuyor. Bir saniye durup konu sahibini neden dinlemiyorsunuz?

PC'yi uzun süre kullanacaksan soketin bir önemi yok, zaten ileride değişecek. Oyun odaklı istiyorsan Intel bir sistemi tercih et, işlemci soğutucusunu da değiştir. Intel sistem de RAM frekansı önemli değil. 2666 MHz bile çalışsa seni uzun süre götürür. Takma bunu kafana.
Onu hepimiz biliyoruz. Arkadaş i3 10100F ve B460 kullanıyor tekrar konuyu oku derim.

Reis,

Eki Görüntüle 798028

Eki Görüntüle 798029

Ya 2020 yılındasın insan en azından bir güzel bir görünüş ister değil mi? RGB olmasa bile. İşte olay ortada. Sen hala fanboy olmaya devam et.
Sırf görünüşü için Intel’den vazgeçip Ryzen’e geçiyorsun. Intel’in soğutması çok daha iyi. Sırf şık bir görünüşü var diye işlemcinin ısınmasını mı yeğliyorsun? 3100’e OC yap, zar zor 10100F’i geçsin üstüne de ekstra 270 TL para ver. 🤣 Kötü soğutma ve berbat performans için 270 TL ekstra para ver. Ama olsun sonuçta kasanın içine takınca görmeyeceğin şık bir fan için Ryzen tercih edebilirsin. 🤣
@fehmi_ns fan boy hadi gel de neden üzgün attığını söyle.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı