i3 10105F sistemde Valorant düşük FPS

xScpit

Decapat
Daha fazla  
1 2 hafta önce en yüksek ayarlarda 200+ FPS alıyordum ama şimdi 100 150 FPS değeri alıyorum bazen yeri geliyor 90 80 FPS'ye düşüyor. Bunun sebebi nedir? Donanımsal bir sorun mu var PC'de? İşlemci i3 10105F ekran kartım 3050.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 2 hafta önce en yüksek ayarlarda 200+ FPS alıyordum ama şimdi 100 150 FPS değeri alıyorum bazen yeri geliyor 90 80 FPS'ye düşüyor. Bunun sebebi nedir? Donanımsal bir sorun mu var PC'de? İşlemci i3 10105F ekran kartım 3050.

Game Ready güncellemesi yapıldımı.

Veya yanlış sürücü güncellemesi yapıyor Win Update ile yaptıysanız.

Evet yapıldı sonuç aynı.

DDU ile silip tekrar indirmeyi denesenize. Sıcaklıklar ile ilgili problemde olabilir soğutucuda bir problem var mı?

Oyun içi değerleri ölçüp buraya atar mısınız?

DDU ile silip tekrar indirmeyi denesenize. Sıcaklıklar ile ilgili problemde olabilir soğutucuda bir problem var mı?

Oyun içi değerleri ölçüp buraya atar mısınız?

Ekran Görüntüsü (7).png

Oyun içinde de oyun dışındada sıcaklık değerleri bu şekilde.

Hocam sıcaklıklarınız normal dediğim gibi DDU ile silip yükleyin olmazsa ya kroniktir ya da Valorant kaynaklıdır oyunu silip yüklerseniz.

Diğer oyunlar böyle mi?

Hocam sıcaklıklarınız normal dediğim gibi DDU ile silip yükleyin olmazsa ya kroniktir ya da Valorant kaynaklıdır oyunu silip yüklerseniz.

Diğer oyunlar böyle mi?

Hayır hocam sadece Valorantta FPS düşüşü yaşadım CS de falan 200 300 FPS arası alıyorum.

Hayır hocam sadece Valorant'ta FPS düşüşü yaşadım CS de falan 200 300 FPS arası alıyorum.

O zaman valoranttandır kafaya takmayın bir sonraki güncellemede düzelmezse silip yükleriniz.

Valorant'ın güncellemelerinden kaynaklı olabilir.
Getirdiği en ufak güncelleme bile bazen 100FPS azaltabiliyor bazı sistemlerde.

Hocam RTX 3060 la R7 5800H sistemde Full ayarlar 2 k da 300 den 140'a kadar düşmüştü bir ara Game Ready ile çözülmüştü böyle mantıksız göncellemeler olabiliyor.

Geri
Yukarı