i3-10105F sistemde Valorant'ta FPS düşüşü

JonesDerler

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Hyperx 256 gb ssd | Kingston HDD 1TB
Ekran kartı
RX 470 Strix
Anakart
ASRock H470M-HDV
İşlemci
i3-10105
Bu sorunumun kaynağını bir türlü bulamadım neden kaynaklandığını bulmaya yardımcı olabilir misiniz? Birileri diyor ki bu sistemle 200'den aşağı almamalısın biri diyor normal değeri, kafam çok karıştı. Ekran kartı hariç her şeyi yeni aldım. (PS HDD SSD hariç)

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant gibi optimizasyon özgürlüsü oyun için normal. Ryzen 5 3600 ve RX 5600XT sistemli arkadasim bile dogru düzgün oynayamiyor.

Kaç FPS aldığını ve sorunun ne olduğunu tam olarak söylememişsin.
Skill atılmadan önce 200fpslerde geziyor fakat bir kaç skill atılıyor fight oluyor 100 e kadar düşüyor ve bu da 165hz kullandığım için gözle çok fazla görülüyor kasıyor yani.
Kaç FPS aldığını ve sorunun ne olduğunu tam olarak söylememişsin.

Sorun ise FPS'imin bu kadar düşmesi forumdaki çoğu kişi bu sistemle bu FPS'lere düşmemesi gerektiğini söylüyor sıcaklıklar normal.

Amd kartta hayır beklemeyin valorantta. Fps yüksek olsa da drop yemeniz çok olası 200 den 150 ye.

Sen ne anlatıyorsun, AMD kart ile dropun tam olarak ne bağlantısı var hani bir kanıtın incelemen varsa koy. Al sana benzer bir sistem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Skill atılmadan önce 200fpslerde geziyor fakat bir kaç skill atılıyor fight oluyor 100 e kadar düşüyor ve bu da 165hz kullandığım için gözle çok fazla görülüyor kasıyor yani.

RAM hızlarını kontrol ettin mi 2133Mhz'e düşmüş olmasınlar, bir de sıcaklıklar ne durumda?

RX550 3470 ile +130 alıyorum. Bahane aramamak lazım.

İş 130FPS üstü almak değil. Stabil bir FPS degeri yok ki. 250FPS'den 150FPS dusup tekrardan bunu yapmasi normal degil. 2200G ile ilk çıktığında 150FPS oynarken simdi 80-90FPS zor goruyorum. Bu normal mi sence?

Geri
Yukarı