i3-12100F GHz nasıl arttırılır?

Gapirkont

Kilopat
Sitesinde Turbo Boost ile 4.3 GHz'e çıktığı yazıyor ancak benimki oyundayken Max 4.1'e çıkıyor. Nasıl arttırabilirim bunu? Bir de bu işlemciye overclock yapılmıyor diye biliyorum. Aşağıda linkini bıraktığım videoda sonlarda işlemciye overclock yaparak 5.0 GHz'e çıkarıyor. Nasıl olabiliyor bu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bazi B660 ve Z690 modellerinde BCLK overclock yapilabiliyor. Yani k serisi olmayan islemciye overclock yapabilirsiniz o anakartlarda.

Bazi B660 ve Z690 modellerinde BCLK overclock yapilabiliyor. Yani k serisi olmayan islemciye overclock yapabilirsiniz o anakartlarda.

Anakartım H610M-K. O zaman O.c yapamıyorum. Peki ya Boost hızına çıkmaması konusunda bir fikriniz var mı? BIOS'tan herhangi bir ayarı falan mı açmam gerekiyor acaba.

işlemci : i3 12100F 3.3 GHz 4.3
anakart : Biostar H610MH ama sürekli in çık aşırı ıssıma yapıyor bunu sabit GHZ yapma imkanımız varmı AMD işlemcilerde baya basit yolu vardı yeni intelle aram hiç yok ( örnek 4.0 sabit atmak istiyorum yada kendi 3.3 hızına yardım ederseniz sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı