i3 12100F sistemde görüntü gelmiyor

Bnymnnn

Zeptopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Askeri Personel
Arkadaşlar merhaba, geçen hafta yeni bir sistem aldım. Özellikleri:

i3 12100F
Gigabyte H610M h DDR4
G.Skill 2x8 GB 3200MGHZ DDR4
Hikvision 1 TB E200
Xigmatek 500W PSU.

2 ekran kartım var, PCI Express 2.0 ve 3.0
ATI Radeon HD 5570
Sapphire R9 270X.

Ekran kartlarım eski biliyorum ileride yenileyecegim. Her ikisinde de X16 slotu desteklediği için sürüm fark etmeksizin açılacağını düşünüyorum.

Yaptığım aşamalar:
1: Bütün sistemi özenle topladım ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmedi kabolarini kontrol ettim hepsi tam oturmuş sorunsuzdu.
2: Uzay montaj yaptım psw ve reset kablolarını takmadan manuel çalıştırdım sonuç yine aynı,
3: RAM'leri yerlerini değiştirdim olmadı yine, tek RAM takıp sonra yerlerini değiştirdim sonuç aynısı,
4: BIOS pilini söktüm bekledim taktım sonuç yine aynı,
5: Ekran kartını değiştirdim değişen yine bir şey yok. PSU güç kabolarini 24 ve 8 pin defalarca kontrol ettim sağlam oturduğuna eminim çünkü eski bir sistemden söktüm hepsini PSU ve ekran kartlarım daha önce çalışıyordu.
6: Monitörüm eski ve ekran kartından VGA çıkışından kullanıyorum bu bir etken olur mu bilmiyorum,
7: İslemcim 12100F olduğu için anakart üzerinden görüntü alamam büyük ihtimalle çünkü APU bir işlemci degil, o yüzden anakarttan görüntü almak için denemedim.

Daha önceki form sitelerinde yapılan her şeyi denedim, yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Ekran kartlarını deneyeceğin bir yer var mı?
Eski sistemden söktüm hocam AMD FX 8120 eski sistemin ve 2 kartta çalışıyordu sorunsuz olarak

Monitörün kablosu sağlam mı?
Evet hocam sağlam daha bir kaç gün önce eski sisteminde sorunsuz çalışıyordu bende anlamadım sorun ne ile alakalı acaba diyorum anakarttın bios ile mi alakli üretimde biosun yüklenme me gibi ihtimali olabilir mi?

Eski sistemden söktüm hocam AMD FX 8120 eski sistemin ve 2 kartta çalışıyordu sorunsuz olarak

Evet hocam sağlam daha bir kaç gün önce eski sisteminde sorunsuz çalışıyordu bende anlamadım sorun ne ile alakalı acaba diyorum anakarttın bios ile mi alakli üretimde biosun yüklenme me gibi ihtimali olabilir mi?
İlk anakart, sonra ram ve işlemci bu üçlüden birisi sorunlu.

Kasanın çalıştığına emin miyiz?
PSU çalışıyor fanları dönüyor, anakartimda LED olmadığı için hangi kısım arızalı bilmiyorum ama başka bir form sitelerinde okumuştum ramlerde sorun olabilir diyorlardı ama ramleri komple söktüm çalıştırdım ekrana yazı geliyor sanırım ram takılı değil diye yani kısacası hocam hiç sinyal gitmiyor monitöre ne yapacağımı şaşırdım.

Elimde şuan ddr 4 ram yok deneyebilsem keşke, bu arada hocam işlemciyi de komple söktüm sokete baktım kontrol ettim hiçbir deforme sorun yoktu tekrar taktım ve denemiştim yine sonuç aynı.

Anakarttın biosu ile ilgili bir sorun olabilir mi acaba bir başka formda da görmüştüm kaby lake işlemci takip bios güncelleme yapıp sonra sky lake işlemci takıyorlar dı, ki bu anakarta kaby lake veya sky lake işlemci takilmaz diye biliyorum hocam yanlışım varmı?

Son düzenleme:
PSU çalışıyor fanları dönüyor, anakartimda LED olmadığı için hangi kısım arızalı bilmiyorum ama başka bir form sitelerinde okumuştum ramlerde sorun olabilir diyorlardı ama ramleri komple söktüm çalıştırdım ekrana yazı geliyor sanırım ram takılı değil diye yani kısacası hocam hiç sinyal gitmiyor monitöre ne yapacağımı şaşırdım.

Elimde şuan ddr 4 ram yok deneyebilsem keşke, bu arada hocam işlemciyi de komple söktüm sokete baktım kontrol ettim hiçbir deforme sorun yoktu tekrar taktım ve denemiştim yine sonuç aynı.
RAM takılı olmadığında anakart bilgi vermez. Ayrıca ilk montajda bir 5 dakika açık tuttunuz mu? Kullandığınız marka ram sıfırı arızalı çıkan türden. İki ihtimal ram yada anakart.

RAM takılı olmadığında anakart bilgi vermez. Ayrıca ilk montajda bir 5 dakika açık tuttunuz mu? Kullandığınız marka ram sıfırı arızalı çıkan türden. İki ihtimal ram yada anakart.
İlk montaj da 2,3 dk bekledim açılmayınca araştırdım diğer yapabileceğim konulara yöneldim hocam. Ramleri deneyebilecegim bir PC bulup ona göre anakarttı iade etmeliyim o zaman söylediğiniz gibi.

Geri
Yukarı