i3 12100F sistemde görüntü gelmiyor

Bnymnnn

Zeptopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Askeri Personel
Arkadaşlar merhaba, geçen hafta yeni bir sistem aldım. Özellikleri:

i3 12100F
Gigabyte H610M h DDR4
G.Skill 2x8 GB 3200MGHZ DDR4
Hikvision 1 TB E200
Xigmatek 500W PSU.

2 ekran kartım var, PCI Express 2.0 ve 3.0
ATI Radeon HD 5570
Sapphire R9 270X.

Ekran kartlarım eski biliyorum ileride yenileyecegim. Her ikisinde de X16 slotu desteklediği için sürüm fark etmeksizin açılacağını düşünüyorum.

Yaptığım aşamalar:
1: Bütün sistemi özenle topladım ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmedi kabolarini kontrol ettim hepsi tam oturmuş sorunsuzdu.
2: Uzay montaj yaptım psw ve reset kablolarını takmadan manuel çalıştırdım sonuç yine aynı,
3: RAM'leri yerlerini değiştirdim olmadı yine, tek RAM takıp sonra yerlerini değiştirdim sonuç aynısı,
4: BIOS pilini söktüm bekledim taktım sonuç yine aynı,
5: Ekran kartını değiştirdim değişen yine bir şey yok. PSU güç kabolarini 24 ve 8 pin defalarca kontrol ettim sağlam oturduğuna eminim çünkü eski bir sistemden söktüm hepsini PSU ve ekran kartlarım daha önce çalışıyordu.
6: Monitörüm eski ve ekran kartından VGA çıkışından kullanıyorum bu bir etken olur mu bilmiyorum,
7: İslemcim 12100F olduğu için anakart üzerinden görüntü alamam büyük ihtimalle çünkü APU bir işlemci degil, o yüzden anakarttan görüntü almak için denemedim.

Daha önceki form sitelerinde yapılan her şeyi denedim, yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Hocam RAM'leri değiştirdim ilk olarak ve sonuç yine aynı anakart ve işlemciyi deneme şansım yoktu, bir arkadaştan RX 5700XT ekran kartı aldım denedim ve açıldı dün gece Windows kurulumuda yaptım çok şükür şu an hiçbir problem yok,
Çözüm ise sanırım anakart eski nesil ekran kartlarını desteklemiyor ve BIOS da bir ayarı var açmak lazım ve işin bir diğer garip tarafı ise Windows 10 asagisi sürümde kuramadım onu da kabul etmedi anakart mavi ekran vermişti hep, bu tarz yeni nesil kart ve işlemcilerde böyle sorunla karşılaşan arkadaşlara önerimiz olsun her şey için teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ramleri değiştirdim ilk olarak ve sonuç yine aynı anakart ve işlemciyi deneme şansım yoktu, bir arkadaştan rx 5700xt ekran kartı aldım denedim ve açıldı dün gece Windows kurulumuda yaptım çok şükür şuan hiçbir problem yok,
Çözüm ise sanırım anakart eski nesil ekran kartlarını desteklemiyor ve bios da bir ayarı var açmak lazım ve işin bir diğer garip tarafı ise Windows 10 asagisi sürümde kuramadım onuda kabul etmedi anakart mavi ekran vermişti hep, bu tarz yeni nesil kart ve işlemcilerde böyle sorunla karşılaşan arkadaşlara önerimiz olsun hersey için teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.
B450 gibi kartlarda 5570 gibi kartları takarken sorun yapmadı. İntel soketli bir cihazın bunu yapması çok ilginç. Desteklediği bir kartı açmaması ilginç. Geçmiş olsun. Şimdi ne yaptınız? Eski kartı taktımız mı?

B450 gibi kartlarda 5570 gibi kartları takarken sorun yapmadı. İntel soketli bir cihazın bunu yapması çok ilginç. Desteklediği bir kartı açmaması ilginç. Geçmiş olsun. Şimdi ne yaptınız? Eski kartı taktımız mı?
Hocam dün gece eski kartı da taktım yine açılmamıştı bende yeni kartla ( Rx 5700xt) ile hem bios güncellemesini hemde sistem kurulumunu yaptım 2 gün içerisinde tekrar araştırıp bios da eski sürüm kartlar açması için bir seçenek var sanırım onu araştırıp tekrar deneyeceğim sizleri tekrar konu hakkında bilgilendirme yapacağım teşekkürler.

Hocam RAM'leri değiştirdim ilk olarak ve sonuç yine aynı anakart ve işlemciyi deneme şansım yoktu, bir arkadaştan RX 5700XT ekran kartı aldım denedim ve açıldı dün gece Windows kurulumuda yaptım çok şükür şu an hiçbir problem yok,
Çözüm ise sanırım anakart eski nesil ekran kartlarını desteklemiyor ve BIOS da bir ayarı var açmak lazım ve işin bir diğer garip tarafı ise Windows 10 asagisi sürümde kuramadım onu da kabul etmedi anakart mavi ekran vermişti hep, bu tarz yeni nesil kart ve işlemcilerde böyle sorunla karşılaşan arkadaşlara önerimiz olsun her şey için teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.
Cok saçma değil mi hocam bende de ayni Sistem.var eski ekran kartlarıyla bir türlü görüntü alamadım anakarti Garantiye gönderdim en sonunda

Yeni konular

Geri
Yukarı