i3 2100 R7240 oyun performansı nasıldır?

Gt
GTS 250, R7 240 ' dan daha güçlü.

İkisi arasında GTS 250 ama sanırım 400 TL bütçe var ise R7 360, R7 260 ve üstü kartlar alabilirsin 750Tİ' den de daha güçlüler.
Testleri izler misin? GTS250 GTA5'te 768p low ayarlarda 30 FPS alirken R7 240 1080p low ayarlarda 30 FPS veriyor. Tecnopat kanalinda R7 240 testi var. Oradan izle, GTS250'ninkini de baska kanallardan bul.

Testleri izler misin? GTS250 GTA5'te 768p low ayarlarda 30 FPS alirken R7 240 1080p low ayarlarda 30 FPS veriyor. Tecnopat kanalinda R7 240 testi var. Oradan izle, GTS250'ninkini de baska kanallardan bul.
Testlere gerek yok iki kartın da ne olduğunu biliyorum dostum GTS250 daha güçlü emin ol nerede ne testi izledin bilmiyorum ama doğru değil.
Verdiğin değer de yanlış zaten GTS250 ile 1080P en düşük ayarlarda 40-45 FPS rahat görüyorsun hatta 3-5 fazlasını bile alırsın.
Ayarları normale çeksen 30-35 ortalama alır o kart.

Testlere gerek yok iki kartın da ne olduğunu biliyorum dostum GTS250 daha güçlü emin ol nerede ne testi izledin bilmiyorum ama doğru değil.
Verdiğin değer de yanlış zaten GTS250 ile 1080P en düşük ayarlarda 40-45 FPS rahat görüyorsun hatta 3-5 fazlasını bile alırsın.
Ayarları normale çeksen 30-35 ortalama alır o kart.
Canli canli yapilmis testlere mi inanacagiz senin ezber bilgine mi? Youtube'a R7 240 GTA 5 yaz ve çikan Tecnopat videosunu izle.

Canli canli yapilmis testlere mi inanacagiz senin ezber bilgine mi? Youtube'a R7 240 GTA 5 yaz ve çikan Tecnopat videosunu izle.
İstediğine inan dostum sen beni gram ilgilendirmiyorsun. Ben R7 240'a o değerleri alamaz yazmadım dimi.
Ben GTS 250'nin değerleri ni yazdım ve evet ezberden yazdım, bil bakalım bunu nasıl yaptım? Bilebilirsen tabi.
Sende gir Youtube'a GTS 250 videolarını izle.
Birdeo videoların doğruluğundan ne kadar emin olabileceksin bilemem artık.
Technopat'ın videoları doğru da her video atanın ki doğru değil Youtube'de bir çok FPS değeri yanlış.

Saf GPU gücüne bakabilmek için her donanımın aynı olması lazım. Boşuna tartışıyorsunuz ikiside 2020 yılında kullanılacak kartlar değil ölüler.

@Furkan Aksngr
R7 240 (DK 6.07):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTS 250 (DK 1.08):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

R7 240 1080P normal ayarlar 30FPS+ iken GTS250 1050P normal ayarlar 30 FPS civarında. İki video da dış kamera ile çekilmiş, herhangi bir video kayıt aracı yok. Evet videolardaki kullanılan donanımlar birebir aynı değil, aradaki işlemci farkını falan göz önünde bulundurursak ikisi de aşağı yukarı benzer performanstaki kartlar.

Şu da bir başka GTS250 testi, burada işlemci I7 3930K. 768P low ayarlarda ortalam 40 FPS civarında performans sunuyor. Şehir içi testiyle biraz daha düşecektir FPS. Dediğim gibi performans olarak benzer kartlar. Üstünlük göremiyorum ben pek fazla.

Sonuç olarak ikisi de aşağı yukarı benzer performanstaki kartlar ve sıfır olarak R7 240'a 300 TL üzerinde bir para verilmez.

arkadaşlar geçen gün ekran kartımın oyun performansı acaba nasıldır diye bir video izledim kart benim kartımla aynıydı (kartım hd 4550) .adamın taktığı işlemciyle benim işlemcinin alakası yok. bu testlerde işlemci,ram farkları binince değerler de değişiyor haliyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı